चिनियाँ उपमन्त्री नेतृत्वको टोली स्वदेश फिर्ता

१७ असार २०६९, आईतवार १४:५१ मा प्रकाशित


काठमाडौ, १७ असार । चिनियाँ कम्युनिस्ट पार्टी विदेश विभागका दक्षिण एसिया प्रमुख आई पिङ नेतृत्वको प्रतिनिधिमण्डल नेपालको तीनदिने भ्रमण पूरा गरी आज स्वदेशतर्फ प्रस्थान गरेको छ । चिनियाँ टोलीले एकीकृत नेकपा माओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड, नेपाली काँग्रेसका सभापति सुशील कोइराला, नेकपा एमालेका अध्यक्ष झलनाथ खनाललगायतका नेतासँग भेटी नेपालमा उत्पन्न पछिल्लो राजनीतिक अवस्था, शान्ति प्रक्रिया, संविधान निर्माण र राष्ट्रिय सहमति निर्माणलगायतका विषयमा छलफल गरी धारणा बुझेको थियो । भेटका क्रममा चिनियाँ नेता आईले नेपाली नेतालाई सङ्क्रमणकालीन राजनीतिको निकासका लागि आग्रह गर्दै नेपालमा चाँडोभन्दा चाँडो राजनीतिक दलबीच सहमति भई शान्ति र संविधान निर्माणले पूर्णता पाओस् भन्ने चीनको चाहना रहेको बताउनुभएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आगामी असार महिना सम्ममा नेपालमा तीन लाख व्यक्तिमा कोभिड–१९ संक्रमण देखा पर्नसक्ने अनुमान गरेको

काठमाडौँ । नक्कली पीसीआर रिपोर्ट दिने सुरिया हेल्थ केयरको लाइसेन्स निलम्बन गरिएको छ । राष्ट्रिय जनस्वास्थ्य प्रयोगशालाले नक्कली रिपोर्टका बारेमा

काठमाडौं । आज देशका धेरैजसो स्थानमा बिहानैदेखि वर्षा भइरहेको जल तथा मौसम विज्ञान विभागले जनाएको छ। देशका विभिन्न क्षेत्रमा आज

काठमाडौं । सत्तारुढ नेकपा (एमाले) अध्यक्ष तथा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र नेता माधवकुमार नेपालबीच लामो समयको संवादहीनता तोडिएसँगै राजनीतिक