गणतान्त्रिक फोरमको कावा अध्यक्षबाट यादव निष्कासित

१७ असार २०६९, आईतवार १४:३८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १७ असार । सत्तारुढ मधेसी जनअधिकार फोरम गणतान्त्रिकभित्रको विवाद चर्किएको छ । आफ्नो पक्षमा बहुमत रहेको दाबी गर्दै सो पार्टीका नेता नन्दनकुमार दत्तलगायतले सञ्चारमन्त्रीसमेत रहेका राजकिशोर यादवलाई पार्टीको कार्यवाहक सभापतिबाट हटाएको घोषणा गरेका छन् । उनीहरुले पार्टीको कार्यवाहक अध्यक्षमा दत्तलाई तोकेर आज निर्वाचन आयोगलाई जानकारी गराएका छन् । नवघोषिट अध्यक्ष दत्तले कार्यवाहक सभापतिबाहेक अन्य पदाधिकारी यथावत रहेको जनाए । उनले पार्टीको २२ सदस्यीय कार्यसमितिमा १२ सदस्य आफ्नो पक्षमा रहेको दाबी पनि गरे । सो पार्टीको अध्यक्ष जेपी गुप्ता भ्रष्टाचारी ठहर भएर जेल गएलगत्तै यादवलाई कार्यवाहक अध्यक्ष तोकिएको थियो । पछिल्लो विवादले मधेसी दलका नेताहरु पद र सत्ताको लोभमा नराम्रोसंग फस्ने गरेको थप प्रसिटएको अनुभूति गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं।उपत्यकाको सुरक्षा केन्द्र सरकार मातहत राख्ने विषयमा दलहरू विभाजित भएका छन् । सिंहदरवारस्थित राज्य व्यवस्था तथा सुशासन समितिको सभाकक्षा सोमबार भएको

रोम।इटालीले झण्डै ७० वर्षयताकै सबैभन्दा खराब खडेरीको सामना गरिरहेको छ । खडेरीपछि सरकारले पो नदी वरपरका धेरै क्षेत्रमा आपतकालीन अवस्था

काठमाडौं । रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले युक्रेनको लिसेचान्स्क सहर कब्जा गरेपछि आफ्ना रक्षामन्त्रीलाई युक्रेनमा आक्रमण जारी राख्न आदेश दिएका छन्।

झापा । पूर्वी नाका काँकडभिट्टा भएर कृषिजन्य वस्तुको निर्यातभन्दा आयात वढी भएको छ । चालु आर्थिक वर्षको ११ महिनामा सो