गणतान्त्रिक फोरमको कावा अध्यक्षबाट यादव निष्कासित

१७ असार २०६९, आईतवार १४:३८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १७ असार । सत्तारुढ मधेसी जनअधिकार फोरम गणतान्त्रिकभित्रको विवाद चर्किएको छ । आफ्नो पक्षमा बहुमत रहेको दाबी गर्दै सो पार्टीका नेता नन्दनकुमार दत्तलगायतले सञ्चारमन्त्रीसमेत रहेका राजकिशोर यादवलाई पार्टीको कार्यवाहक सभापतिबाट हटाएको घोषणा गरेका छन् । उनीहरुले पार्टीको कार्यवाहक अध्यक्षमा दत्तलाई तोकेर आज निर्वाचन आयोगलाई जानकारी गराएका छन् । नवघोषिट अध्यक्ष दत्तले कार्यवाहक सभापतिबाहेक अन्य पदाधिकारी यथावत रहेको जनाए । उनले पार्टीको २२ सदस्यीय कार्यसमितिमा १२ सदस्य आफ्नो पक्षमा रहेको दाबी पनि गरे । सो पार्टीको अध्यक्ष जेपी गुप्ता भ्रष्टाचारी ठहर भएर जेल गएलगत्तै यादवलाई कार्यवाहक अध्यक्ष तोकिएको थियो । पछिल्लो विवादले मधेसी दलका नेताहरु पद र सत्ताको लोभमा नराम्रोसंग फस्ने गरेको थप प्रसिटएको अनुभूति गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । चितवनमा दैनिक पाँच हजार रुपैयाँ दिएर यौन धन्दामा लगाइएका १० जनाको उद्धार गरिएको छ । प्रहरीका अनुसार चितवनको

काठमाडौं । नेकपा एमालेको बरिष्ठ नेता माधव नेपाल पक्ष सरकारमा सहभागी हुने भएको छ । माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले स्थायी कमिटी

काठमाडौं । नेपालमा २४ घन्टाको अवधिमा ३ हजार ८ सय ९९ जना कोरोना भाइरस संक्रमित थपिएका छन् भने २० जनाको

काठमाडौं । पूर्वसभामुख कृष्णबहादुर महराले उच्च अदालतबाट पनि सफाइ पाएका छन् । जवर्जस्ती करणी उद्योग मुद्दामा अदालतले सफाइ दिएको हो