साउन ७ सम्म सहमतिको बाटो हेरिने

१७ असार २०६९, आईतवार १४:०९ मा प्रकाशित


काठमाडौं, असार १७ । एमाले अध्यक्ष झलनाथ खनालले साउनको पहिलो सातासम्ममा पनि नयां सरकारका विषयमा सहमति नभए राष्ट्रपतिले नयां सरकारका लागि आह्वान गर्न बाटो खुल्ने बताउनुभएको छ । सरकारले निर्वाचनका लागि साउन ७ भित्रै वैधानिक प्रक्रिया पूरा नगरे मंसिर ७ मा कुनै हालतमा चुनाव हुन सक्दैन भनी निर्वाचन आयोगले नै भनिसकेको अवस्थामा नयां विकल्पमा जानुपर्ने खनालको तर्क थियो ।
नेपाल उद्योग बाणिज्य महासंघका पदाधिकारीहरुसंग आज भएको भेटमा अध्यक्ष खनालले साउनको पहिलो सातासम्म आफूहरु राष्ट्रिय सहमतिका लागि पर्खिने जानकारी दिनुभयो । उहांले आफूहरु पूर्णबजेटको पक्षमा भएपनि सरकारले त्यसका लागि पहल नगरेकोले यथाअवस्थामा पूर्णबजेट आउन नसक्ने ठोकुवा गर्नुभयो । पूर्णबजेट आउनुपर्ने माग राख्दै शीर्ष नेताहरुसंग भेटघाट गरिरहेको उद्योगबाणिज्य महासंघका पदाधिकारीहरुले आजै एकीकृत नेकपा माओवादीका अध्यक्ष प्रचण्डलाई पनि भेट्ने कार्यक्रम रहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए)ले परोपकारी गतिविधि सञ्चालन गर्न ‘एनआरएनए फाउन्डेसन’ स्थापना गरेको छ । फाउन्डेसनको प्रस्तावित अध्यक्षमा संघका पूर्वअध्यक्ष एवं

काठमाडौँ । सरकारले विभिन्न पाँच देशमा वैदेशिक अध्ययन स्वीकृति पत्र (नो अब्जेक्सन लेटर) दिन रोक लगाएको छ । मुलुकमा कोभिड-१९

काठमाडौँ । नेकपा एमाले अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालबीच भेटवार्ता भएको छ । उनीहरुबीच

काठमाडौं । नेपालमा बितेको २४ घण्टामा देशभर २३५१ जनामा कोारेना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार