साउन ७ सम्म सहमतिको बाटो हेरिने

१७ असार २०६९, आईतवार १४:०९ मा प्रकाशित


काठमाडौं, असार १७ । एमाले अध्यक्ष झलनाथ खनालले साउनको पहिलो सातासम्ममा पनि नयां सरकारका विषयमा सहमति नभए राष्ट्रपतिले नयां सरकारका लागि आह्वान गर्न बाटो खुल्ने बताउनुभएको छ । सरकारले निर्वाचनका लागि साउन ७ भित्रै वैधानिक प्रक्रिया पूरा नगरे मंसिर ७ मा कुनै हालतमा चुनाव हुन सक्दैन भनी निर्वाचन आयोगले नै भनिसकेको अवस्थामा नयां विकल्पमा जानुपर्ने खनालको तर्क थियो ।
नेपाल उद्योग बाणिज्य महासंघका पदाधिकारीहरुसंग आज भएको भेटमा अध्यक्ष खनालले साउनको पहिलो सातासम्म आफूहरु राष्ट्रिय सहमतिका लागि पर्खिने जानकारी दिनुभयो । उहांले आफूहरु पूर्णबजेटको पक्षमा भएपनि सरकारले त्यसका लागि पहल नगरेकोले यथाअवस्थामा पूर्णबजेट आउन नसक्ने ठोकुवा गर्नुभयो । पूर्णबजेट आउनुपर्ने माग राख्दै शीर्ष नेताहरुसंग भेटघाट गरिरहेको उद्योगबाणिज्य महासंघका पदाधिकारीहरुले आजै एकीकृत नेकपा माओवादीका अध्यक्ष प्रचण्डलाई पनि भेट्ने कार्यक्रम रहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

रामेछाप । रामेछापको सुनापातीमा यात्रु बाहक बस लुभुखोलामा दुर्घटनामा परेको छ ।  दुर्घटनामा  कम्तिमा ९ जनाको मृत्यु भएको प्रहरीले जनाएको छ । उद्धारकार्य जारी रहेकाले

काठमाडौं।उपत्यकाको सुरक्षा केन्द्र सरकार मातहत राख्ने विषयमा दलहरू विभाजित भएका छन् । सिंहदरवारस्थित राज्य व्यवस्था तथा सुशासन समितिको सभाकक्षा सोमबार भएको

रोम।इटालीले झण्डै ७० वर्षयताकै सबैभन्दा खराब खडेरीको सामना गरिरहेको छ । खडेरीपछि सरकारले पो नदी वरपरका धेरै क्षेत्रमा आपतकालीन अवस्था

काठमाडौं । रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले युक्रेनको लिसेचान्स्क सहर कब्जा गरेपछि आफ्ना रक्षामन्त्रीलाई युक्रेनमा आक्रमण जारी राख्न आदेश दिएका छन्।