आफै विघठन गरेको संविधानसभा पुनस्थापना गर्न प्रधानमन्त्री तयार

१६ असार २०६९, शनिबार १८:२८ मा प्रकाशित


काठमाडौ, १६ असार । प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईले दलहरुवीच सहमति भए संबिधानसभा पुनस्थापना हुन सक्ने बताउनुभएको छ । वालुवाटारमा केही सञ्चारकर्मीसँग कुरागर्दै प्रधानमन्त्री भट्टराईले आफ्नो पहिलो प्राथमिकता निर्वाचन भएपनि दलहरुवीच पुनस्थापनाको सहमति भए आफू बाधक नबन्ने बताउनुभयो । प्रधानमन्त्री भट्टराईले दलहरुवीच पहिले संबिधानका विवादित बिषयमा सहमति जुटेपछि मात्र सत्ता साझेदारीको कुरा हुने तर्क गर्नुभयो । विवादित विषयमा सहमति बनेपछि जसको नेतृत्वमा सहमतिको सरकार बनेपनि आफू तयार रहेको बताउनुभयो ।  प्रधानमन्त्रीले आफ्नो सरकार कामचलाउ नभएर चुनावी सरकार भएकाले चुनावी सरकारले पूर्णआकारको बजेट ल्याउन पाउने पनि बताउनुभयो । प्रधानमन्त्रीले केही दिनमै १२ हजार मेट्रिक टन मल आइपुग्ने र केही ढिला भएपनि सरकारले किसानलाई प्रयाप्त मल दिने बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

धनगढी । नागरिक उन्मुक्ति पार्टीले कैलालीका दुई पालिकामा जित हासिल गरेको छ । ०७२ मा टीकापुरमा भएको घटनाको आरोपमा जेलजीवन

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री विश्‍वप्रकाश शर्माले स्थानीय तह निर्वाचनको परिणाम ‘उत्साहजनक’ आएको बताएका छन् । परिणाम उत्साहजनक आउनुलाई उनले

बुटवल । स्थानीय तह निर्वाचनमा लुम्बिनी प्रदेशका ७१ वटा स्थानीय तहको नतिजा सार्वजनिक भएको छ । लुम्बिनीका १०९ पालिका मध्ये ७१

काठमाडौँ । बाराको जितपुर-सिमरा उपमहानगरपालिकाको प्रमुखमा नेकपा माओवादी केन्द्र विजयी भएको छ । सार्वजनिक अन्तिम मतपरिणामअनुसार गठबन्धनको तर्फबाट माओवादी केन्द्रका

आजको प्रमुख समाचार