पार्टी जडसुत्रबादी, अराजकताबादी र मनोगतबादीले फुटाएः प्रचण्ड

१६ असार २०६९, शनिबार १७:०६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १६ असार । एकीकृत नेकपा माओवादी पार्टी विभाजन भएकोमा नेपाल भ्रमणमा रहेको चिनियाँ उपमन्त्री आई पिङ नेतृत्वको टोलीले चासो ब्यक्त गरेको छ । आज एमाओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालसँगको भेटमा टोलीले पार्टी किन फुटेको के कारण हो भनि जिज्ञासा राखेको थियो ।
प्रत्यूत्तरमा प्रचण्डले जडसुत्रबादी, अराजकताबादी र मनोगतबादीहरुले पार्टी फुटाएको भन्दै पुरानै धङघङगी भएकाहरुसँग आफूले फुटबाट रोक्न अधिकतम प्रयास गरे पनि दृष्टिकोणमै फरक रहेकोले विभाजन भएको भनि प्रष्ट पारेको नेता कृष्णबहादुर महराले जानकारी दिए ।
भेटमा प्रचण्डले पार्टी एकताकोलागी आफूले प्रयास अहिले पनि जारी राखेकोले सहमति बन्ने विश्वास समेत ब्यक्त गरेका थिए ।
टोलीले नेपालमा दलहरुवीचको सहमतिको आधारमा स्थिर सरकार, स्थायीत्व र विकास आवश्यक रहेको भन्दै नेपालको विकासमा सक्दो सहयोग गर्न चिन तयार रहेको प्रतिबद्धता ब्यक्त गरेको थियो । उनीहमरुले समृद्ध, शान्त र स्थीर नेपालको पक्षमा चिन रहेको समेत स्पष्ट पारेका थिए । प्रचण्डले सहमतिबाट मुलुकलाई निकास दिने भन्दै सहमतिकोलागी आफू प्रयासरत रहेको र छिट्टै सहमति बन्ने विश्वास समेत ब्यक्त गरेका थिए ।
भेटमा चिनियाँ चासोमा प्रचण्डले चिन विराधी गतिविधी हुन नदिने भन्दै चिनसँगको सम्बन्ध विकास गर्नमा जोड दिएका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लण्डन । कोरोना संक्रमणले तीन साताभित्र विदेशमा पछिल्ला तीन साताभित्र थप ३९ जना नेपालीको निधन भएको छ । गैरआवासीय नेपाली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधवकुमार नेपाललगायतलाई पार्टीमा कुनै ठाउँ नभएको बताएका छन् । काठमाडौँ जिल्ला कमिटीको

काठमाडौं । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)को संसदीय दलको नेतामा उपेन्द्र यादव चयन हुनुभएको छ । सो पार्टीले नेता नवराज सुवेदीको

काठमाडौं । मदन पुरस्कार २०७७ को प्रारम्भिक सूचीमा ९ वटा पुस्तक परेका छन् । मदन पुरस्कार गुठीले शुक्रबार ९ वटा