गैर माओवादी नेतृत्वको सरकारले मात्रै देशलाई निकास दिन्छः ओली

१६ असार २०६९, शनिबार १७:०१ मा प्रकाशित

काभ्रे, १६ असार । नेकपा एमालेका नेता केपीशर्मा ओलीले देशको निकासका लागि गैर माओवादी नेतृत्वमा नयाँ सरकार गठन हुनुपर्ने बताउनु भएको छ । नेकपा एमाले उपत्यका, पेशागत बृद्धिजीवि विशेष पर्यटन इलाका कमिटिले आज काभ्रेको धुलिखेलमा गरेको सम्मान तथा प्रशिक्षण कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै ओलीले तत्काल नयाँ गठबन्धन बन्न आवश्यक रहेको टिप्प्णी गर्नुभयो ।  राष्ट्रपतिको पत्र अनुसार तत्काल अर्को सरकार गठन नभएसम्म यो सरकार काम चलाउ भइसकेकाले यसको कुनैपनि हैसियत नरहेको टिप्प्णी गर्नुभयो ।  एकीकृत माओवादीकै कारण संविधानसभा भंग भएको र देशमा संवैधानिक रिक्तता आएको दाबी गर्दै ओलीले सत्ता कब्जाको मानसिकता छाड्न माओवादीलाई आग्रह गर्नुभयो । माओवादीले लिएको बाटो हिडे देश रुवान्डा बन्ने खतरा रहेको उहाँको भनाइ छ । बाह्य शाक्तिहरु धर्म विस्तारका लागि सलबलाई रहेको भन्दै ओलीले जाति, भाषा, धर्म, सबै पेसा ब्यवसायलाई सम्मान अवसर पाउनुपर्ने आफ्नो पार्टीले धारणा राखेकै आधारमा संविधानसभा भंग गरेको आरोप खेप्नु परेको बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

रामेछाप । रामेछापको सुनापातीमा यात्रु बाहक बस लुभुखोलामा दुर्घटनामा परेको छ ।  दुर्घटनामा  कम्तिमा ९ जनाको मृत्यु भएको प्रहरीले जनाएको छ । उद्धारकार्य जारी रहेकाले

काठमाडौं।उपत्यकाको सुरक्षा केन्द्र सरकार मातहत राख्ने विषयमा दलहरू विभाजित भएका छन् । सिंहदरवारस्थित राज्य व्यवस्था तथा सुशासन समितिको सभाकक्षा सोमबार भएको

झापा । पूर्वी नाका काँकडभिट्टा भएर कृषिजन्य वस्तुको निर्यातभन्दा आयात वढी भएको छ । चालु आर्थिक वर्षको ११ महिनामा सो

मुगु । नेपाल विद्युत प्राधिकरणले कर्णाली प्रदेशको मुगु जिल्लामा २९९० मिटर उचाइमा अवस्थित रारा ताल क्षेत्रमा विद्युत पुर्‍याएको छ ।