गैर माओवादी नेतृत्वको सरकारले मात्रै देशलाई निकास दिन्छः ओली

१६ असार २०६९, शनिबार १७:०१ मा प्रकाशित

काभ्रे, १६ असार । नेकपा एमालेका नेता केपीशर्मा ओलीले देशको निकासका लागि गैर माओवादी नेतृत्वमा नयाँ सरकार गठन हुनुपर्ने बताउनु भएको छ । नेकपा एमाले उपत्यका, पेशागत बृद्धिजीवि विशेष पर्यटन इलाका कमिटिले आज काभ्रेको धुलिखेलमा गरेको सम्मान तथा प्रशिक्षण कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै ओलीले तत्काल नयाँ गठबन्धन बन्न आवश्यक रहेको टिप्प्णी गर्नुभयो ।  राष्ट्रपतिको पत्र अनुसार तत्काल अर्को सरकार गठन नभएसम्म यो सरकार काम चलाउ भइसकेकाले यसको कुनैपनि हैसियत नरहेको टिप्प्णी गर्नुभयो ।  एकीकृत माओवादीकै कारण संविधानसभा भंग भएको र देशमा संवैधानिक रिक्तता आएको दाबी गर्दै ओलीले सत्ता कब्जाको मानसिकता छाड्न माओवादीलाई आग्रह गर्नुभयो । माओवादीले लिएको बाटो हिडे देश रुवान्डा बन्ने खतरा रहेको उहाँको भनाइ छ । बाह्य शाक्तिहरु धर्म विस्तारका लागि सलबलाई रहेको भन्दै ओलीले जाति, भाषा, धर्म, सबै पेसा ब्यवसायलाई सम्मान अवसर पाउनुपर्ने आफ्नो पार्टीले धारणा राखेकै आधारमा संविधानसभा भंग गरेको आरोप खेप्नु परेको बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा एमालेको बरिष्ठ नेता माधव नेपाल पक्ष सरकारमा सहभागी हुने भएको छ । माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले स्थायी कमिटी

काठमाडौं । नेपालमा २४ घन्टाको अवधिमा ३ हजार ८ सय ९९ जना कोरोना भाइरस संक्रमित थपिएका छन् भने २० जनाको

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसले देशभरका आठ लाख ५२ हजार ७११ जनालाई क्रियाशील सदस्यता प्रदान गरेको छ । कांग्रेसको क्रियाशील सदस्यता

काठमाडौं । चौधौं महाधिवेशनको निकट आइपुगेको दल नेपाली कांग्रेसको पदाधिकारी बैठक आज बिहान बस्न लागेको छ। आज बिहान ९ बजे