भारतद्वारा पाकिस्तानलाई मुम्बै आक्रमणका आशङ्कित व्यक्तिका विषयमा दबाब

१६ असार २०६९, शनिबार १२:११ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १६ असार । भारतका गृहमन्त्री पी. चिदम्बरमले पाकिस्तानलाई सन् २००८ मा मुम्बैमा भएको आक्रमणका लागि आशङ्कित व्यक्तिले कराचीमा एक नियन्त्रण केन्द्रमा बसी आक्रमणको समन्वय गरी सहयोग गरेको कुरा स्वीकार गर्न आग्रह गर्नुभएको छ । भारतमा जन्मिएका सइद जाबियुद्दिन पाकिस्तानी लडाकू समूह लस्कर–ए–ताइबाका सदस्य हुन् र उनलाई जनु २१ का दिन दिल्ली अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा मध्यपूर्वबाट आइरहेको अवस्थामा पक्राउ गरिएको थियो । भारतीय प्रहरीले जाबियुद्दिनले सन् २००८ मा भारतीय वित्तीय राजधानीमा आक्रमण गर्ने १० लडाकूलाई समन्वय गर्ने आफू एक प्रमुख व्यक्ति भएको स्वीकार गरेको जानकारी दिएको छ । उक्त आक्रमणमा १६६ व्यक्तिको मृत्यु भएको थियो । प्रहरीले यी व्यक्तिले आक्रमणको समयमा आफू पाकिस्तानको सहर कराचीमा एक नियन्त्रण कक्षमा उपस्थित रहेको र त्यहीँबाट आक्रमणलाई अनुगमन तथा समन्वय गरेको जानकारी दिएको पनि उल्लेख गरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

रोम।इटालीले झण्डै ७० वर्षयताकै सबैभन्दा खराब खडेरीको सामना गरिरहेको छ । खडेरीपछि सरकारले पो नदी वरपरका धेरै क्षेत्रमा आपतकालीन अवस्था

काठमाडौं । रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले युक्रेनको लिसेचान्स्क सहर कब्जा गरेपछि आफ्ना रक्षामन्त्रीलाई युक्रेनमा आक्रमण जारी राख्न आदेश दिएका छन्।

किभ । रुसले युक्रेनको एक महत्वपूर्ण शहर नियन्त्रणमा लिएको छ । भिषण संघर्षपछि युक्रेनको पूर्वी शहर लिसिचांस्कमा रुसले नियन्त्रण कायम

काठमाडौँ । युक्रेनको सेनाले आफ्नो पूर्वी सहर लिसिचान्स्क अब रुसी सेनाको नियन्त्रणमा रहेको पुष्टि गरेको छ । ‘युक्रेनी रक्षा बलहरू