भारतद्वारा पाकिस्तानलाई मुम्बै आक्रमणका आशङ्कित व्यक्तिका विषयमा दबाब

१६ असार २०६९, शनिबार १२:११ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १६ असार । भारतका गृहमन्त्री पी. चिदम्बरमले पाकिस्तानलाई सन् २००८ मा मुम्बैमा भएको आक्रमणका लागि आशङ्कित व्यक्तिले कराचीमा एक नियन्त्रण केन्द्रमा बसी आक्रमणको समन्वय गरी सहयोग गरेको कुरा स्वीकार गर्न आग्रह गर्नुभएको छ । भारतमा जन्मिएका सइद जाबियुद्दिन पाकिस्तानी लडाकू समूह लस्कर–ए–ताइबाका सदस्य हुन् र उनलाई जनु २१ का दिन दिल्ली अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा मध्यपूर्वबाट आइरहेको अवस्थामा पक्राउ गरिएको थियो । भारतीय प्रहरीले जाबियुद्दिनले सन् २००८ मा भारतीय वित्तीय राजधानीमा आक्रमण गर्ने १० लडाकूलाई समन्वय गर्ने आफू एक प्रमुख व्यक्ति भएको स्वीकार गरेको जानकारी दिएको छ । उक्त आक्रमणमा १६६ व्यक्तिको मृत्यु भएको थियो । प्रहरीले यी व्यक्तिले आक्रमणको समयमा आफू पाकिस्तानको सहर कराचीमा एक नियन्त्रण कक्षमा उपस्थित रहेको र त्यहीँबाट आक्रमणलाई अनुगमन तथा समन्वय गरेको जानकारी दिएको पनि उल्लेख गरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

बेइजिङ । कोरोना भाइरसको उद्गमस्थल चीनमा पछिल्लो समयमा नयाँ सङ्क्रमितहरु भेटिने क्रम बढेको बताइएको छ । चीनमा आइतबार कोरोना भाइरसका

सिड्नी । अष्ट्रेलियाको संघीय राजधानी सिड्नीमा संकटकाल घोषणा गरिएको छ । कोरोनाभाइरसको महामारी बढ्दै गएकाले त्यसलाई न्युनिकरण गर्नका लागि शुक्रबार

भारतको मुम्बईमा बाढीले घर भत्काउँदा कम्तीमा २५ जनाको मृत्यु भएको छ । अत्यधिक बर्षाका कारण आएको ठूलो बाढी मुम्बईका बस्तीहरुमा

न्यूयोर्क । विश्वमा कोरोना भाइरसको संक्रमण फेरि बढ्न थालेको छ । संक्रमण उच्च विन्दुमा पुगेर नियन्त्रणमा आएका भारत, बेलायत, अमेरिका