सेनाले रगत दिएपछि दुई महिलाको ज्यान बच्यो

१६ असार २०६९, शनिबार १२:०० मा प्रकाशित

खोटाङ, १६ असार । नेपाली सेनाका जवानले रक्तदान गरेपछि रगतको अभावमा मृत्यु शैयामा छट्पटाइरहेका खोटाङका दुई महिलाको ज्यान बचेको छ । जबरजंग मुढे ब्यारेक दिक्तेलमा कार्यरत नेपाली सेनाका १० जना जवानहरुले रगत दिएपछि रगतको अभावमा जिल्ला अस्पताल दिक्तेलमा छट्पटाई रहेकी बाँझेच्यानडाँडा–८ की सुत्केरी महिला सञ्जुकला राई र दोर्पाकी रक्तअल्पताबाट पीडित बिरामी मञ्जु बिष्टको ज्यान बचेको हो । सुत्केरी सञ्जुकलालाई गणका हुदा दिनेश लामीछाने, अमलदार उसारी लामा, सिपाहीहरु ललित खत्री, पदम प्रधान र श्याम राजबंशीले एक÷एक पाउण्ड रगत दिनु भएको हो । यस्तै, रक्तअल्पताकी बिरामी मञ्जुलाई प्युठ धनबहादुर अधिकारी, अमलदार ज्ञानबहादुर राई, सिपाहीहरु खिलक तामाङ, लिलाराज भण्डारी र रामसिं खत्रीले एक÷एक पाउण्ड रगत दिनुभएको अस्पतालले जनाएको छ । बिरामीलाई रगत दिनका लागि आग्रह गरिएपछि सेनाका जवानहरुले बिरामीहरुलाई रक्तदान गरेको जबरजंग गणको भनाइ छ । जिल्लामा ब्लड बैंकको अभावमा नेपाली सेनाका जवान, नेपाल प्रहरी, ईच्छुक दाता तथा बिरामीहरुको आफन्तबाट रगतको व्यवस्था गरिँदै आइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

उदयपुर जिल्लाको त्रियुगा नगपालिका–८ उत्तराई टोलमा आज बिहान ५ बजे खुुकरी प्रहारबाट एक वृद्धको हत्या भएको छ । जिल्ला प्रहरी

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री एवं नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाले इस्लाम धर्मावलम्बीको महान् पर्व इद उल अज्हाको अवसरमा सम्पूर्ण नेपाली मुसलमान

विषाक्त मदिरा पिउँदा बागलुङमा चार जनाको मृत्यु भएको छ । जिल्लाको गलकोट नगरपालिका–७ मल्मस्थित खानेपानी आयोजनामा काम गर्ने मजदुरहरू २१

चितवन । चितवनकाे भरतपुर महानगर पालिका ५ कैलाश नगरमा खेत जोत्ने क्रममा ट्याक्टर पल्टिँदा ट्याक्टर चालककोमृत्यु भएको छ । आज