प्रधानमन्त्रीद्धारा छिट्टै सहमति बन्ने विश्वास ब्यक्त

१५ असार २०६९, शुक्रबार १४:५२ मा प्रकाशित


काठमाडौ, १५ असार । प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईले राष्ट्रिय सहमति र वर्तमान सङ्कटको निकासका लागि आफू प्रतिबद्ध भएर लागिरहेको बताउनुभएको छ । प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा आज कलाकारहरूसँग भएको छलफलमा प्रधानमन्त्रीले दलहरुका बीचमा ढिलो चाँडो सहमति जुट्ने पनि विश्वास व्यक्त गर्नुभयो । आफूलाई कुर्सीको मोह नभएको बताउँदै प्रधानमन्त्रीले देशलाई निकास दिने कुरा नै प्रमुख भएको बताउनुभयो ।चलचित्र क्षेत्रको विकासको लागि सरकार प्रतिबद्ध भएको बताउँदै प्रधानमन्त्रीले विदेशी चलचित्रको सेपमा नेपाली चलचित्र परेकामा चिन्ता व्यक्त गर्नुभयो । पाइरेसी, रोयल्टीलगायतका समस्यालाई समाधान गर्नका लागि सबै प्रकारको पहल गर्ने पनि उहाँले बताउनुभएको थियो । छलफलका क्रममा कलाकारले चलचित्र क्षेत्रको विकासका लागि सरकारले पहल गर्नुपर्नेमा जोड दिनुभएको थियो । उहाँहरुले कलाकारका लागि राज्यले कोष खडा गर्नुपर्ने पनि माग राख्नुभएको थियो । पाइरेसी, सिआरबिटी समस्या समाधान गर्न सरकारले पहल गर्नुपर्नेमा कलाकर्मीले जोड दिएको भेटमा सहभागी चलचित्र निर्देशक अशोक शर्माले जानकारी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले पार्टीमा बाटो बिराएकालाई फर्केर आउन आग्रह गरेका छन् । अखिल नेपाल

काठमाडौं । काठमाडौं उपत्यकामा निषेधाज्ञा १० दिन थप भएको छ । यसअघि जारी गरिएको निषेधाज्ञाको आदेशको अवधि आइतबार सकिएपछि काठमाडौं,

काठमाडौं । नेकपा एमालेको संस्थापन पक्षका सांसद नारदमुनि रानाले संसद पुनःस्थापना र अहिलेको सरकार सर्वोच्च अदालतले बनाइदिएको भनेपछि संसदको अन्तर्राष्ट्रिय

काठमाडौं । सांसद उमेश श्रेष्ठ स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त भएका छन् । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले सांसद श्रेष्ठलाई स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त गरेका