बाह्र वर्षमा बढ्यो विद्युत् महसुल

१५ असार २०६९, शुक्रबार १२:४८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १५ असार । बाह्र वर्षपछि पहिलोपटक सरकारले विद्युत् महसुल बढाउने भएको छ । साउनदेखि लागू हुने गरी विद्युत् महसुलमा २० प्रतिशत मूल्य बढाइएको हो । विद्युत् निर्धारण आयोगले महसुल बढाउने निर्णय गरेको हो । आयोगले २० युनिटभन्दा कम खपत गर्ने ग्राहकले तिर्नुपर्ने दर भने यथावत् राखेको छ । २० युनिटभन्दा बढी उपभोग गर्नेले बिजुलीको महसुल उपभोगका अधारमा बढी तिर्नुपर्ने छ । साउन १ गतेदेखि औसत २० प्रतिशतका दरले बिजुली महसुल बढेको जानकारी दिंदै आयोगका सदस्य पशुपति मुरार्काले महसुल बढेपछि विद्युत् प्राधिकरणको वार्षिक घाटा साढे ४ अर्बले घट्ने बताए । उनका अनुसार अहिले प्राधिकरणको वार्षिक घाटा ७ अर्ब छ भने पछिल्लोपटक २०५७ सालमा महसुल बढेपछि प्राधिकरणले महसुल वृद्धि गर्न सकेको थिएन । घरायसी प्रयोगमा अब २० युनिटसम्म खपत गर्ने ग्राहकले प्रतियुनिट ४ रुपैयां, २१ देखि ५० युनिटसम्म ७ रुपैयां ३० पैसा, ५१ देखि १ सय ५० युनिटमा ८ रुपैयां ६० पैसा, १ सय ५१ देखि २ सय ५० सम्म ९ रुपैयां ५० पैसा र २ सय ५१ भन्दामाथि प्रतियुनिट ११ रुपैयां शुल्क लाग्ने छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी एमाले(नेकपा)को केन्द्रीय कमिटी बैठक प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा बस्दै छ। एमाले अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा थप १ हजार ९६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौँ। नेकपा माओवादी केन्द्रले स्थायी कमिटी बैठक बोलाएको छ । सोमबार दिउँसो १ बजे बैठक बोलाइएको छ । समसायिक राजनीतिक

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले राष्ट्रियसभा सदस्यबाट पदमुक्त भएका नेकपा एमालेका नेता रामबहादुर थापा बादललाई गृहमन्त्रीमै पुनः नियुक्ति गर्ने