चलचित्र कल्याण कोषका लागि सरकारले एक करोड रुपैयाँ दिने

१५ असार २०६९, शुक्रबार ११:३८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १५ असार । चलचित्र कल्याण कोषका लागि सरकारले एक करोड रुपैयाँ दिने भएको छ । बिहान प्रधानमन्त्रीको सरकारी निवास बालुवाटारमा चलचित्रकर्मी तथा कलाकर्मीहरुसँगको भेटमा प्रधानमन्त्री भट्टराईले सिनेमा क्षेत्रको विकासका लागि सरकारले छिट्टै एक कारेड रुपैयाँ उपलव्ध गराउने वताउनुभएको हो । भेटमा प्रधानमन्त्रीले नेपाली सिनेमा उधोगको विकासका लागि सरकारी तवरबाट गर्नुपर्ने पहलका गर्न आफू सधै तयार रहेको वताउनुभएको छ । प्रधानमन्त्रीसँगको भेटमा कलाकारहरुले सिनेमा उद्योगको विकासका लागि राज्यले नीति बनाउनु पर्ने र रोयल्टीको संरक्षण गर्न पहल गर्नुपर्ने माग गरेका थिए । यसैबीच, अस्लिल चलचित्रलाई सेन्सर बोर्डले पास गरेपछि नेपाली चलचित्रको मौलिकतामा अन्याय भएको कलाकारहरुले गुनासो गरेका थिए । सिनेमाकर्मी तथा कलाकर्मीहरुको समस्याका बारेमा टास्क फोर्स गठन गरेर आए आफू त्यसै अनुसार समस्या समाधानमा लाग्ने प्रधानमन्त्रीले बताएको भेटमा सहभागी गायक तथा सङ्गीतकार चेतन सापकोटाले जानकारी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपाली नारीहरुको महान चाड हरितालिका तिज नजिकै गर्दा पछिल्लो समय बजारमा गीतहरु धमाधम आइरहेको छन् । यसैक्रममा नेपाली

अभिनेत्री मिया खालिफाले श्रीमानसँग सम्बन्धविच्छेद गरेकी छन् । हालै उनले आफुले सम्बन्धविच्छेद गरेको घोषण गरेकी हुन् । खलिफाले श्रीमानसँग अलग

काठमाडौँ । गायक स्वरूपराज आचार्य र गायिका अस्मिता परियारको आवाजमा रहेको ‘माया गर्ने मान्छे’ बोलको गीत सार्वजनिक भएको छ ।

काठमाडौं । म्युजिक भिडियोमा डेब्यु गरेका अमेरिकाको पेन्सिलभिनिया राज्यको पिटर्सबर्ग निवासी पुर्ण लम्साल अभिनित ‘तिमी छौ र’ बोलको को म्युजिक