एमाले संघीयताबाट पछि हट्न सक्ने नेपालको कथन

१४ असार २०६९, बिहीबार १८:०६ मा प्रकाशित


काठमाडौं, १४ असार । नेकपा एमालेका पोलिटब्यूरो सदस्य प्रदिप नेपालले नेपालमा संघीयता आवश्यक नभएकोले नेकपा एमाले संघीयताबाट पछि हट्न सक्ने बताउनुभएको छ । वर्तमान परिवेशमा नेपालमा संघीयता पटक्कै आवश्यक नभएको भन्दै आफूले एमालेलाई संघीयताबाट ब्याक गराउन बहस सृजना गर्ने अभियान नै चलाउन लागेको उहांले स्पष्ट पार्नुभयो । नेपाल आफै बाँच्न सक्नेगरी आत्मनिर्भर भएपछि मात्रै संघीयताको विषयमा सोच्न सकिने उहांले बताउनुभयो । सामन्तवादी, पुंजिवादीले मात्रै संघीयता मागेको दाबी उहांको थियो । संघीयताको तिक्तताले जनतामा विग्रह ल्याउने चेतावनी दिंदै नेता नेपालले आर्थिक रुपमा मुलुकले संघीयता कुनै पनि हालतमा धान्न नसक्ने दाबी गर्नुभयो । उहांले संघीयताले मुलुकका राजनीतिक पार्टीहरु फुटेर छिन्नभिन्न हुने र देशलाई नै विसंगतीतिर लैजाने ठोकुवा गर्नुभयो । आफू बाबुरामको ठाउंमा भएको भए सबै काम एकैदिनमा मिलाउने अभिव्यक्ति दिंदै एमाले नेता प्रदीपले संविधानसभा नेपालको इतिहासमा संविधानसभा कहिल्यै नदोहोरियोस् भन्ने कामना समेत गर्नुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लण्डन । कोरोना संक्रमणले तीन साताभित्र विदेशमा पछिल्ला तीन साताभित्र थप ३९ जना नेपालीको निधन भएको छ । गैरआवासीय नेपाली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधवकुमार नेपाललगायतलाई पार्टीमा कुनै ठाउँ नभएको बताएका छन् । काठमाडौँ जिल्ला कमिटीको

काठमाडौं । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)को संसदीय दलको नेतामा उपेन्द्र यादव चयन हुनुभएको छ । सो पार्टीले नेता नवराज सुवेदीको

काठमाडौं । मदन पुरस्कार २०७७ को प्रारम्भिक सूचीमा ९ वटा पुस्तक परेका छन् । मदन पुरस्कार गुठीले शुक्रबार ९ वटा