यार्सागुम्बा तस्करी गर्ने चिनियां पक्राउ

१४ असार २०६९, बिहीबार १७:४३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, असार १४ गते । अवैध रुपमा खासातर्फ लैजाँदै गरेको ५ के.जी. यार्सागुम्बासहित चिनियां नागरिक ५३ बर्षीय सादोङलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । भक्तपुर जगाती चोकमा आज सबेरै काठमाडौँबाट खासातर्फ जाँदै गरेको बा.७ च ८९३१ नम्वरको पर्यटक गाडीलाई प्रहरीले चेकजाँच गर्दा उक्त यार्सागुम्बा फेला परेको थियो । प्रहरीले उनलाई यार्सागुम्बासहित जिल्ला बन कार्यालय भक्तपुरमा बुझाएको छ ।
यसैगरी १ सय ८५ ग्राम तौलको भालुको पित्तसहित तीनजनालाई आज प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । काठमाडौं गोंगबु–६ स्थित लम्जुङ थकाली गेष्ट हाउसमा अवैधानिक भालुको पित्त छिपाइ राखेको सुराकी पाएपछि प्रहरी प्रधान कार्यालय केन्द्रीय अनुसन्धान व्यूरोबाट खटिएको प्रहरी टोलीले त्यहं छापा मारेको थियो । पक्राउ पर्नेहरुमा लम्जुङ जिल्ला डोढनी–८ का २६ वर्षीय कुमार लामा, ओखलढुंगा जिल्ला पातले–९ का ३५ वर्षीय सूर्यबहादुर तामाङ र लम्जुङ जिल्ला बाँझखेत–५ का २५ वर्षीय दिपक तामाङ रहेका छन् । उनीहरुलाई आवश्यक कारबाहीको लागि जिल्ला बन कार्यालय काठमाडौं पठाइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं- प्रत्येक वर्ष चैत्र शुक्ल अष्टमीका दिन मनाइने चैते दशैँ पर्व आज नेपालीले घर घरमा नवदुर्गा भगवतीको पूजा आराधना गरी

काठमाडौँ । सार्वजनिक यातायातमा सिट क्षमताभन्दा बढी यात्रु राख्न नपाइने भएको छ । सोमबार बिहान बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले नयाँ भेरियन्ट

कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणबाट बच्न अनलाइन कक्षा चलाउन सूचना प्रविधि क्षेत्रको पूर्वाधार विकास गरिनुपर्नेमा जोड दिइएको छ । सुशील कोइराला मेमोरियल

काठमाडौं । कुम्भमेलामा भाग लिएर पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र वीर विक्रम शाह स्वदेश फर्किएका छन् । १० दिन लामो भारत भ्रमण सकेर