यार्सागुम्बा तस्करी गर्ने चिनियां पक्राउ

१४ असार २०६९, बिहीबार १७:४३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, असार १४ गते । अवैध रुपमा खासातर्फ लैजाँदै गरेको ५ के.जी. यार्सागुम्बासहित चिनियां नागरिक ५३ बर्षीय सादोङलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । भक्तपुर जगाती चोकमा आज सबेरै काठमाडौँबाट खासातर्फ जाँदै गरेको बा.७ च ८९३१ नम्वरको पर्यटक गाडीलाई प्रहरीले चेकजाँच गर्दा उक्त यार्सागुम्बा फेला परेको थियो । प्रहरीले उनलाई यार्सागुम्बासहित जिल्ला बन कार्यालय भक्तपुरमा बुझाएको छ ।
यसैगरी १ सय ८५ ग्राम तौलको भालुको पित्तसहित तीनजनालाई आज प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । काठमाडौं गोंगबु–६ स्थित लम्जुङ थकाली गेष्ट हाउसमा अवैधानिक भालुको पित्त छिपाइ राखेको सुराकी पाएपछि प्रहरी प्रधान कार्यालय केन्द्रीय अनुसन्धान व्यूरोबाट खटिएको प्रहरी टोलीले त्यहं छापा मारेको थियो । पक्राउ पर्नेहरुमा लम्जुङ जिल्ला डोढनी–८ का २६ वर्षीय कुमार लामा, ओखलढुंगा जिल्ला पातले–९ का ३५ वर्षीय सूर्यबहादुर तामाङ र लम्जुङ जिल्ला बाँझखेत–५ का २५ वर्षीय दिपक तामाङ रहेका छन् । उनीहरुलाई आवश्यक कारबाहीको लागि जिल्ला बन कार्यालय काठमाडौं पठाइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

रामेछाप । रामेछापको सुनापातीमा यात्रु बाहक बस लुभुखोलामा दुर्घटनामा परेको छ ।  दुर्घटनामा  कम्तिमा ९ जनाको मृत्यु भएको प्रहरीले जनाएको छ । उद्धारकार्य जारी रहेकाले

मुगु । नेपाल विद्युत प्राधिकरणले कर्णाली प्रदेशको मुगु जिल्लामा २९९० मिटर उचाइमा अवस्थित रारा ताल क्षेत्रमा विद्युत पुर्‍याएको छ ।

काठमाडौँ । मुलुकमा फेरि कोभिड–१९ का सङ्क्रमितहरूको सङ्ख्या दिनदिनै बढ्दै गएको अवस्थामा सङ्क्रमितलाई राख्न सकिने ‘होल्डिङ सेन्टर’ भने अझै निर्माण हुन

काठमाडौँ ।  देशमा आर्थिक अराजकता बढ्दो छ, जताततै लुटतन्त्र, कमिसनतन्त्र र भ्रष्टाचार व्याप्त छ, सरकारले भ्रष्टाचार र अनियमितता रोक्न नसक्दा सार्वजनिक