मधेसबारे स्पष्ट धारणा बनाउन ठाकुरको आग्रह

१४ असार २०६९, बिहीबार १७:१० मा प्रकाशित


काठमाडौं, १४ असार । नेपाली कांग्रेसका सभापति सुशील कोइराला र तराइ–मधेस लोकतान्त्रिक पार्टीका अध्यक्ष महन्थ ठाकुरबीच देशको पछिल्लो राजनीतिक अवस्थाबारे छलफल भएको छ । सुशील कोइरालाको निवास महाराजगञ्जमा आज भएको भेटमा सभापति कोइरालाले मधेसी दलहरु राजनीतिक सहमति र मुलुकको समस्या समाधानका मामलामा गम्भीर बनिदिन आग्रह गर्नुभएको बुझिएको छ । मधेसी नेताका रुपमा पहचान बन्नुअघि लामो समय नेपाली कांग्रेसमा रही साथ–साथ प्रजातान्त्रिक आन्दोलनमा लागिपरेको इतिहास स्मरण गराउंदै कोइरालाले ठाकुरसंग ‘अन्य मधेसी नेताहरुलाई सम्झाउने क्षमता र हैसियत तपाईंको मात्र छ’ भन्दै सहयोगका लागि आग्रह गर्नुभएको स्रोतले जनायो । दुई नेताबीच राष्ट्रिय सहमतिको सरकार गठनका विषयमा गहन छलफल भएको बताइए पनि त्यसबारे नेताहरु के निचोडमा पुगे भन्नेबारे गोप्य नै राखिएको छ । मधेसबारे स्पष्ट धारणा बनाए आफूबाट सबै प्रकारको सहयोग हुने जवाफ ठाकुरले कोइरालालाई दिनुभएको बुझिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गृहमन्त्री बालकृष्ण खाणले संसद्मा विचाराधिन रहेको नागरिकता विधेयकलाई दलको सहमतिमा अघि बढाउने प्रयत्नमा सरकार लागेको बताउनुभएको छ । विधेयक अघि

काठमाडौं । नेपालले अमेरिकालाई अमेरिकाको ‘स्टेट पार्टनरसिप प्रोग्राम’ एसपीपीमा आबद्ध नहुने निर्णय पठाएको छ । गृहमन्त्री वालकृष्ण खाँणका अनुसार एसपीपीमा

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव शंकर पोखरेलले नेपाली काँग्रेस नेतृत्वको गठबन्धनबाट समाजवाद सम्भव नुहने बताएका छन् । सोमबार नरबहादुर कर्मचार्य

काठमाडौं । घूसकाण्डमा मुछिएका काठमाडौं जिल्ला अदालतका न्यायाधीश राजकुमार कोइराला निलम्बित भएका छन् । घटना छानबिनका लागि जाँचबुझ समिति गठनबारेको

आजको प्रमुख समाचार