प्रधानमन्त्री आफ्नै अडानमा

१४ असार २०६९, बिहीबार १४:३२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १४ असार । प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईले संविधान निर्माण लगायत विगतमा भएका कमी–कमजोरीबाट पाठ सिक्दै समीक्षा गर्नु जरुरी रहेको बताउनुभएको छ । संविधानसभाको विघटन, एकलौटी ढंगमा नयां निर्वाचनको घोषणा जस्ता विषयलाई लिएर प्रतिपक्षी दलहरुद्वारा प्रधानमन्त्रीको राजीनामा माग्दै आन्दोलनमा रहेका बेला प्रधानमन्त्रीले कमी–कमजोरीबारे समीक्षा गर्नु आवश्यक रहेको उल्लेख गर्नुभएको हो ।
राष्ट्रिय सहमति बनाएर अघि बढ्नुको विकल्प नभएको भन्दै प्रधानमन्त्री भट्टराईले आफ्नै नेतृत्वको सरकारलाई सहमतिको सरकार मानेर अगाडि बढ्न परोक्ष रुपले आग्रह गर्न चुक्नुभएन । ब्राजिलबाट फर्किएलगत्तै अर्को निर्वाचनसम्म यही सरकार रहने विवादास्पद अभिव्यक्ति दिएर आलोचित बन्नुभएका भट्टराईले एकअर्कालाई आरोप–प्रत्यारोप गरेर समय बिताउनुभन्दा मुलुकलाई आर्थिक उन्नतीको बाटोमा लैजान सबैले सामूहिक प्रयत्न गर्नुपर्ने विचार प्रकट गर्नुभयो ।
त्रिभुवन विश्वविद्यालयको ५३ औं वाषर््िाक समारोहलाई आज सम्बोधन गर्दै उहांले निर्वाचित निकायबाटै संविधान जारी हुनुपर्ने भएकोले त्यसका लागि सबैको प्रतिवद्धता अपरिहार्य रहेकोमा जोड दिनुभयो । सो समारोहमा सहभागी हुन जांदा कांग्रेसका कार्यकर्ताहरुले त्रिवि गेटमा भट्टराईलाई कालो झण्डा देखाएर विरोध गरेका थिए । सो क्रममा केही विद्यार्थीलाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले पार्टीमा बाटो बिराएकालाई फर्केर आउन आग्रह गरेका छन् । अखिल नेपाल

काठमाडौं । काठमाडौं उपत्यकामा निषेधाज्ञा १० दिन थप भएको छ । यसअघि जारी गरिएको निषेधाज्ञाको आदेशको अवधि आइतबार सकिएपछि काठमाडौं,

काठमाडौं । नेकपा एमालेको संस्थापन पक्षका सांसद नारदमुनि रानाले संसद पुनःस्थापना र अहिलेको सरकार सर्वोच्च अदालतले बनाइदिएको भनेपछि संसदको अन्तर्राष्ट्रिय

काठमाडौं । सांसद उमेश श्रेष्ठ स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त भएका छन् । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले सांसद श्रेष्ठलाई स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त गरेका