अज्ञात समुहद्वारा अछाममा छाउपडी गोठमा सुतेकी महिलामाथि कुटपिट तथा लुटपाट

१३ असार २०६९, बुधबार २०:४४ मा प्रकाशित

अछाम, १३ असार । अछाम जिल्लाको सिउँडी गाविस वडा नं.६ मा हतियारधारी समुहले छाउपडी गोठमा सुतेकी एक महिलालाई मरनासन्न हुने गरी कुटपिट गर्दै गरगहनासमेत लुटेर लगेको छ । गएराती १ बजेतिर ६ जनाको हतियार धारी समुहले छाउपडी गोठमा सुतेकी ३५ बर्षिय चम्फ साउँदलाई कुटपिट गर्नुका साथै गरगहना लुटेको पीडितले बताउनुभयो । छाउपडी गोठमा सुतेको बेला उहाँमाथि आक्रमण भएको र घटना थाहा पाएपछि श्रीमान् कराउन थालेपछि श्रीमान अमर साउँदलाई पनि कुटपिट गरेर गम्भीर घाइते बनाएको आफन्त अर्क साउँदले जानकारी दिनुभयो । दुवै जनाको चौरमान्डु प्राथमिक स्वास्थ्य केन्द्र चौरपाटीमा उपचार भैरहेको छ । लुटेराहरुले चम्फले लगाएको करिब ४ तोला सुन तथा २७ तोला चाँदीको गरगहनासमेत लुटेर लगेको आफन्तले बताएका छन् । घटनामा संलग्न भएको आशंकामा स्थानीय एक महिलालाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ । सुदुरपश्चिममा जरा गाडेर रहेको छाउपडी प्रथाका उन्मूलनका लागि विभिन्न अभियानहरु भए पनि छाउपडी र यसका कारण महिलामाथि हुने हिंसाका घटना भने भइरहेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । काठमाडौंको पश्चिम उत्तरतर्फ पर्ने नागार्जुनको जंगलमा डढेलो लागेको छ । नागार्जुनस्थित शिवपुरी राष्ट्रिय निकुञ्जको जंगलमा लागेको डढेलो निभाउनका

भादगाउँ । सांस्कृतिक एवं ऐतिहासिक महत्वको भक्तपुरको प्रसिद्ध बिस्का (बिस्केट) जात्रा आजबाट शुरु हुँदैछ । यो जात्रासँगै भक्तपुर नौ दिन

भक्तपुर । बिस्केट जात्रा नजिक आएपछि भक्तपुर नगरपालिकाले घरघरमा पुगेर स्थानीयवासीलाई स्यानिटाइजर, साबुन र मास्क वितरण शुरु गरेको छ ।

काठमाडौं । गृह–मन्त्रालयले ८ जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारी सहित २६ जना सहसचिव र उपसचिवहरुको सरुवा गरेको छ । बिहीबार बसेको