फलदायी भएन राष्ट्रपति–प्रधानमन्त्री भेट

१३ असार २०६९, बुधबार १७:३२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १३ असार । आफ्नो विदेश भ्रमणसम्बन्धी जानकारी दिनका लागि आज बिहान राष्ट्रपतिनिवास पुग्नुभएका प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराई र राष्ट्रपति डा. रामवरण यादवबीच राष्ट्रिय सहमति कसरी जुटाउने भन्ने विषयमा छलफल चले पनि फलदायी नभएको शतिलनिवास सुत्रले जनाएको छ । ब्राजिल भ्रमण निकै फलदायी भएको भन्दै प्रधानमन्त्रीले कुराकानी अगाडि बढाएका तर राष्ट्रपतिले उक्त विषयलाई सामानय औपचारिकताका रुपमा मात्र लिंदै छलफललाई वर्तमान राजनीतिक प्रसंगतर्फ मोड्नुभएको थियो । प्रधानमन्त्री भट्टराईलाई चांडोभन्दा चांडो पदबाट बिदा गराउनु पर्ने दबावमा रहनुभएका राष्ट्रपतिले सहमतिका लागि के गर्दैहुनुहुन्छ भन्ने सवाल गर्दा दलहरु आफूसंग वार्ता गर्नै नआएको गुनासो भट्टराईले गर्नुभएको थियो । प्रधानमन्त्रीबाट ठोस जवाफ नआएपछि गम्भीर मूडमा देखिनुभएका राष्ट्रपतिका अघिल्तिर डा. भट्टराई पनि मलिन रहनुभएको सुत्रको कथन छ । राजनीतिक दलहरुको जतिसुकै दबाव रहेको भए पनि आगामी साउनको पहिलो सातासम्म प्रधानमन्त्रीलाई यत्तिकै रहन दिने र त्यसपछि कुनै शर्त राखेर राष्ट्रपतिले राजीनामाको लागि दबाव दिनसक्ने सम्भावना रहेको स्रोतले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गएराति आएको हुरीबतासले धनमालको क्षति भएको छ । प्रारम्भिक सूचनानुसार जिल्लामा ५० घरको छाना उडाएको जानकारी रेडक्रसले जनाएको छ ।

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा थप ९०० जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । फेला परेकोमा काठमाडौँ उपत्यकामा

खोटाङ । जन्तेढुङ्गा गाउँपालिका–५ चिसापानीका ३७ वर्षीय विज्ञान कोइरालालाई बेपत्ता भएको १९ वर्षपछि घर फर्काइएको छ । नेपालगञ्जमा भेटिनुभएका विज्ञानलाई

काठमाडौँ । कर्णाली प्रदेश सरकारमा मुख्यमन्त्री महेन्द्रबहादुर शाहीको पक्षमा मतदान गर्ने नेकपा एमाले (नेपाल-खनाल पक्ष) का चार जना सांसदहरूलाई कारबाही