विष्फोटको योजनामा रहेको देबराज प्रहरी नियन्त्रणमा

१३ असार २०६९, बुधबार १७:१५ मा प्रकाशित


काठमाडौं, १३ असार । गत फागुन १५ गते नेपाल आयल निगमको कार्यालयअगाडि बबरमहलमा तीनजना मारिनेगरी बम विष्फोट गराएर बेपत्ता भएको देबराज लामा भनेर चिनिने राजकुमार तामाङ मंगलबार राती पांचथरमा पक्राउ परेका छन् । पटक–पटक यस प्रकृतिका अपराधमा संलग्न हुंदैआएका तामाङका बारेमा यतिका समयसम्म कुनै जानकारी जुटाउन नसक्दा नेपाल प्रहरी आलोचित हुंदै आएको थियो । तामाङलाई आज बिहान क्षेत्रिय प्रहरी कार्यालय बिराटनगरमा सार्वजनिक गरिएको हो । काठमाडौंमा घटना घटाएर पांचथर पुगेपछि नेशनल उपनाम राखेका तामाङ अन्य स्थानमा त्यस्तै प्रकारको घटना घटोने तयारीमा रहेको दाबी गर्दै प्रहरीले माओवादीका कतिपय असन्तुष्ट कार्यकर्ताहरुलाई समूहमा लिएर इलाम, पांचथर र झापामा बम विष्फोट गराउने योजना बनाउंदै गरेको जानकारी दिएको छ । सोही घटनामा संलग्न रहेको आशंकामा प्रहरीले नुवाकोट ओखरपौवाका मीनबहादुर तामाङ, रामेछापका निमा दोर्जे तामाङ, हेटौंडाका बुद्धि गोले, हादिङ छत्रेदेउरालीका सेन तामाङ, सागर लामा र धादिङ तसर्पुका सागर लामालाई यसअघि नै नियन्त्रणमा लिएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लुम्बिनीका प्रदेश प्रमुख अमिक शेरचनले प्रदेशसभा बैठक आह्वान गर्नुभएको छ । साउन २७ गते १: ०० बजे प्रदेश प्रमुखबाट प्रदेशसभाको

कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण आज एकै दिन तीन हजार ९३८ जनामा देखिएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले सार्वजनिक गरेको तथ्याङ्कअनुसार

हुम्ला । मुगु र हुम्ला जिल्ला जोड्ने लिंक रोड निर्माण गरे पनि कर्णाली नदीमा पुल निर्माणमा ढिलाइ भएको छ ।

काठमाडौं । तीन साता बितिसक्दा पनि प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले मन्त्रिपरिषदलाई पूर्णता दिन सकेका छैन । मन्त्रालयको टुंगो लाग्नु त परैजाओस्