मंसिरमा नभए चैतसम्म निर्वाचन : आयुक्त उप्रेती

१० असार २०६९, आईतवार १६:१४ मा प्रकाशित

फलेवास (पर्वत), असार १०-कार्यवाहक प्रमुख निर्वाचन आयुक्त नीलकण्ठ उप्रेतीले आगामी मङ्सिर ७ गतेसम्म नभए चैतसम्म निर्वाचन हुने बताएका छन्। उप्रेतीले मङ्सिर ७ गतेका लागि तोकिएको निर्वाचनको कार्यक्रममा दलहरु तयार नभए निर्वाचन असम्भव हुने बताउँदै चैतसम्म जुनसुकै हालतमा निर्वाचन गर्नुपर्नेमा जोड दिए।

जिविसमा कर्मचारीसँगको भेटघाट कार्यक्रममा बोल्दै उनले संविधानसभाको दोस्रोपटक निर्वाचन गर्न संविधानमा अधिकार नदिइएको बताउँदै संविधान र ऐनको व्यवस्था भयो भने मङ्सिर ७ गते नै निर्वाचन गर्न सकिने बताएका हुन्। सरकारलाई निर्वाचन प्रक्रियाका बारेमा सबै प्रावधान निर्वाचन आयोगबाट पेस गरिएको र आयोग अहिले सरकारको निर्णय कुरेर बसेको उनले जानकारी दिए।

‘राष्ट्रिय चुनावका लागि दलहरु तयार नभए कात्तिक मङ्सिरभित्रै स्थानीय निकायको चुनाव गर्नुपर्छ’, उनले भने- ‘चौध वर्षसम्म स्थानीय निकायमा निर्वाचन हुन नसक्दा विकास निर्माणका कामहरु पूर्णरुपमा प्रभावित बनेको छ, शान्ति स्थापनापछि पनि स्थानीय निकायमा जनप्रतिनिधि चयन हुन नसक्नाले लोकतन्त्रको उपहास भएको छ।’

अबको निर्वाचनका लागि करिब रु आठ अर्ब खर्च लाग्ने अनुमान गरिएको उप्रेतीले जानकारी दिए। निर्वाचनका लागि सबै निकायमा कर्मचारीलाई पदपूर्ति गर्न सरकारलाई निर्देशन दिइएको समेत उनले बताए।रासस

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पाटी (नेकपा) दाहाल–नेपाल समूहका दुईजना अध्यक्षले नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाको निवासमा पुगेर भेटवार्ता गरेका छन्

जाजरकोट । जुनिचाँदे गाउँपालिकाले पाँच सय बढी सुत्केरी महिलालाई तेल, कुखरा र न्यानो कपडा वितरण गरेको छ । सुत्केरी आमासँग

काठमाडौँ । सर्वोच्च अदालतले प्रतिनिधिसभा विघटन गर्ने सरकारको निर्णयविरुद्ध परेको रिट निवेदनको सुनुवाइपछि सो कदम असंवैधानिक भएको ठहर गर्दै पुनःस्थापना

काठमाडौं । नेपाली सेनाले सर्वोच्च अदालतबाट विघटित प्रतिनिधिसभा पुनःस्थापनाको निर्णयसँगै उत्पन्न हुन सक्ने सुरक्षा चुनौती र परिस्थितिको सूक्ष्म अध्ययन र