मंसिरमा नभए चैतसम्म निर्वाचन : आयुक्त उप्रेती

१० असार २०६९, आईतवार १६:१४ मा प्रकाशित

फलेवास (पर्वत), असार १०-कार्यवाहक प्रमुख निर्वाचन आयुक्त नीलकण्ठ उप्रेतीले आगामी मङ्सिर ७ गतेसम्म नभए चैतसम्म निर्वाचन हुने बताएका छन्। उप्रेतीले मङ्सिर ७ गतेका लागि तोकिएको निर्वाचनको कार्यक्रममा दलहरु तयार नभए निर्वाचन असम्भव हुने बताउँदै चैतसम्म जुनसुकै हालतमा निर्वाचन गर्नुपर्नेमा जोड दिए।

जिविसमा कर्मचारीसँगको भेटघाट कार्यक्रममा बोल्दै उनले संविधानसभाको दोस्रोपटक निर्वाचन गर्न संविधानमा अधिकार नदिइएको बताउँदै संविधान र ऐनको व्यवस्था भयो भने मङ्सिर ७ गते नै निर्वाचन गर्न सकिने बताएका हुन्। सरकारलाई निर्वाचन प्रक्रियाका बारेमा सबै प्रावधान निर्वाचन आयोगबाट पेस गरिएको र आयोग अहिले सरकारको निर्णय कुरेर बसेको उनले जानकारी दिए।

‘राष्ट्रिय चुनावका लागि दलहरु तयार नभए कात्तिक मङ्सिरभित्रै स्थानीय निकायको चुनाव गर्नुपर्छ’, उनले भने- ‘चौध वर्षसम्म स्थानीय निकायमा निर्वाचन हुन नसक्दा विकास निर्माणका कामहरु पूर्णरुपमा प्रभावित बनेको छ, शान्ति स्थापनापछि पनि स्थानीय निकायमा जनप्रतिनिधि चयन हुन नसक्नाले लोकतन्त्रको उपहास भएको छ।’

अबको निर्वाचनका लागि करिब रु आठ अर्ब खर्च लाग्ने अनुमान गरिएको उप्रेतीले जानकारी दिए। निर्वाचनका लागि सबै निकायमा कर्मचारीलाई पदपूर्ति गर्न सरकारलाई निर्देशन दिइएको समेत उनले बताए।रासस

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा ३,८४० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १०,८८६ पीसीआर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट एमाले प्रवेश गरेका चार नेताले सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न देशबाट कोरोनाविरुद्धको खोप आयातलाई तिब्रता दिएको छ । तर सरकारले खोप अभियानलाई व्यवस्थित गर्न नसक्दा नागरिक

काठमाडौं । नेपालले अमेरिकासँग कोरोनाविरुद्धको थप खोप सहायताका निम्ति अनुरोध गरेको छ । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले संयुक्त राज्य अमेरिकाका विदेशमन्त्री