बजेट ल्याउने विषयमा सहमति जुटाउन अर्थमन्त्रीद्धारा प्रचण्डसँग आग्रह

९ असार २०६९, शनिबार ११:५२ मा प्रकाशित


काठमाडौ, ९ असार । आर्थिक वर्ष २०६९÷०७० को बजेटमा सहमति जुटाउनका लागि विभिन्न राजनीतिक दलका शीर्ष नेतासँग निरन्तर भेटघाट गर्दै आउनुभएका अर्थमन्त्री वर्षमान पुनले एकीकृत माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डसँग छलफल गर्नुभएको छ । प्रचण्ड निवास लाजिम्पाटमा भएको भेटमा राजनीतिक सहमतिमै बजेट ल्याउनका लागि सहयोग गर्न अर्थमन्त्री पुनले अध्यक्ष प्रचण्डलाई अनुरोध गर्नुभएको अर्थसचिव कृष्णहरि बास्कोटाले जानकारी दिनुभयो । राजनीतिक सहमतिमै आगामी आर्थिक वर्षको बजेट ल्याउनुपर्नेमा नेपाली काङ्ग्रेस र नेकपा एमालेका नेताहरूले जोड दिई राख्नुभएको सन्दर्भमा एकीकृत माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले पनि सहमतिकै आधारमा बजेट ल्याउनका लागि आफू र आफ्नो पार्टी सकारात्मक रहेको बताउनुभएको थियो ।
व्यवस्थापिका संसद नरहेको सन्दर्भमा राजनीतिक सहमति जुटाएर बजेटका लागि बाटो खोलिदिन आग्रह गर्दा अध्यक्ष प्रचण्डले आफू तयार रहेको र अन्य दलसँग पहलसमेत गरिरहेको जानकारी दिनुभएको अर्थसचिव बास्कोटाले जानकारी दिनुभयो । राष्ट्रिय योजना आयोगले ४ सय २९ अर्बको सिलिङमा बजेट ल्याउन निर्देशन दिएको र सोही आधारमा बजेट निर्माण भइरहेको अध्यक्ष प्रचण्डलाई जानकारी गराइएको अर्थसचिव बास्कोटाको भनाइ छ । अध्यक्ष प्रचण्डलले बजेटको सवालमा राष्ट्रिय सहमति निर्माण गरेर नै अगाडि बढ्ने र त्यसका लागि आफ्नो प्रयास एकदमै सकारात्मक रहने बताउनुभएको थियो । बजेट निर्माणमा सहमति जुटाउने प्रयास सुरु गर्नुभएका अर्थमन्त्री पुनले हिजो एमाले अध्यक्ष झलनाथ खनाल र अस्ति नेपाली काङ्ग्रेसका सभापति सुशील कोइरालासँग भेटवार्ता गर्नुभएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । काठमाडौं महानगरपालिकाले आजदेखि फेरि खोप कार्यक्रम सुरु गर्ने भएको छ । केही दिनअघि खोप अभाव भएको भन्दै स्थगित

नेपाल पत्रकार महासङ्घ बेलायत शाखामा नयाँ नेतृत्व चयन भएको छ । आइतबार सम्पन्न निर्वाचनमा पत्रकार ध्रुवराज अर्याल अध्यक्ष पदमा निर्वाचित

काठमाडौं । निर्माण आयोजनाको म्याद छ महिनामात्र थप हुने प्रावधान वैज्ञानिक नरहेको भन्दै नेपाल निर्माण व्यवसायी महासङ्घले गत वैशाख १६

धनुषा । आर्थिक वर्ष २०७८/७९ को नीति तथा कार्यक्रम सर्वसम्मत पारित भएको छ । बिहीबार प्रदेशसभामा प्रस्तुत सरकारको नीति तथा