संविधानका लागि राष्ट्रिय सहमतिको सरकारको विकल्प नभएको नेता देउवाको भनाई

८ असार २०६९, शुक्रबार १४:५४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ८ असार । नेपाली काँगे्रसका वरिष्ठ नेता शेरबहादुर देउवाले नयाँ संविधान लेखनका लागि राष्ट्रिय सहमतिको सरकार गठन गर्नाको विकल्प नभएको बताउनुभएको छ । लोकतान्त्रिक गैरसरकारी संस्था महासङ्घ फेडेनको राष्ट्रिय भेलाको आज राजधानीमा उद्घाटन गर्दै उहाँले मुलुकलाई चार वर्षसम्म पनि संविधानविहीनको अवस्थामा राखेको ठूलो दलको हैसियतमा रहेको एकीकृत माओवादीले फेरि संविधान बनाउने भन्दै आफूले नै नेतृत्व गर्ने भनाइ राख्नु औचित्यहीन हुने टिप्पणी गर्नुभयो । वरिष्ठ नेता देउवाले जनतासँग प्रत्यक्ष सम्बन्ध राख्ने सशक्त र प्रभावकारी माध्यम नै मुलुकका गैरसरकारी संस्था भएकाले अहिले सरकारभन्दा गैरसरकारी संस्था बलियो भएको स्थितिमा तिनलाई प्रभावकारी बनाउन आवश्यक भएको पनि बताउनुभयो । कार्यक्रममा नेपाली काँगे्रसका केन्द्रीय सदस्य डा रामशरण महतले गैरसरकारी क्षेत्रलाई लोकतान्त्रिक पद्धति र विधिअनुसार सञ्चालन गर्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो । फेडेनका अध्यक्ष डा बालगोपाल वैद्यले गैरसरकारी संस्थाका कार्यक्रमको समीक्षा, भावी रणनीति निर्माण, गैरसरकारी संस्थाको सबलीकरण र अन्तर्राष्ट्रिय गैरसरकारी संस्थामार्फत जाने कार्यक्रमका बारेमा स्पष्ट कार्यदिशा तय गर्न भेलाको आयोजना गरिएको जानकारी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)को आधिकारिकता विवादमा निर्वाचन आयोगको फैसलाविरुद्ध महन्थ ठाकुरले दायर गरेको रिट निवेदनमा सर्वोच्च अदालतले अन्तरिम

रुपन्देही । लुम्बिनी प्रदेश सभा सदस्य विमलाकुमारी खत्री वलीले आफू नेकपा माओवादी केन्द्रमै रहेको बताउनुभएको छ । एक हप्तादेखि पार्टीसँग

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता एवं पूर्वप्रधानमन्त्री झलनाथ खनालको मिर्गौला प्रत्यारोपण सफल भएको छ । नयाँदिल्लीस्थित एपोलो अस्पतालमा नेता

काठमाडौं । सरकारको न्यूनतम साझा कार्यक्रमलाई टुङ्गो लगाउन आज बुधबार तेस्रोपटक बसेको सत्तारुढ गठबन्धन कार्यदलको बैठकले राष्ट्रिय योजना आयोगको समेत