पाकिस्तानमा भोलि प्रधानमन्त्रीको निर्वाचन

७ असार २०६९, बिहीबार १७:५२ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ७ असार । पाकिस्तानमा फेरि राजनीतिक अस्थिरता गहिरिएको छ । पाकिस्तानका वर्तमान प्रधानमन्त्री युुसुफ रजा गिलानीले हिजोमात्र आफ्नो पदबाट राजिनामा दिएपछि नयाँ प्रधानमन्त्रीको खोजी भइरहेको छ । यसैबीच पाकिस्तानका सञ्चारमाध्यमहरुले आज राष्ट्रपति जर्दारीले आज टेक्सटाइल एवम् उद्योगमन्त्री माकधुम साहबुद्दिनलाई मनोनित गर्नुभएको जनाएका छन् । पाकिस्तानको राजनीतिक सङ्कटकैबीचमा राष्ट्रपति जर्दारीले भोलिका लागि संसदको बैठक आह्वान गर्नुभएको छ । भोलि बस्ने संसद बैठकमा नयाँ प्रधानमन्त्री चयन गर्ने कार्यक्रम रहेको छ । प्रधानमन्त्री गिलानीको राजिनामापछि राष्ट्रपति जर्दारीले हिजै मुलुकको राष्ट्रिय सभाको अधिवेशन बोलाउनुभएको थियो ।
पाकिस्तानको सर्वोच्च अदालतले प्रधानमन्त्री युसुफ रजा गिलानीलाई अदालतको मानहानी गरेको आरोपमा पदमुक्त गरेपछि जर्दारीले उहाँको स्थानमा नयाँ प्रधानमन्त्रीको चयनका लागि तीन दिनसम्म पाकिस्तानका राजनीतिक दलहरुसँग वार्ता गर्नुभएको थियो ।
यसैबीच प्रधानमन्त्रीका लागि प्रस्तावित माकधुम साहबुद्दिनलाई पक्राउ पुर्जी जारी भएको छ । त्यहाँ लागू औषधि नियन्त्रक निकायले उहाँलाई पक्राउ पुर्जी जारी गरेको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अष्ट्रेलियाको सबैभन्दा ठूलो सहरमा आएको बाढीपछि करिब ५० हजार मानिसहरूलाई आफ्नो घर छाड्न आग्रह गरिएको छ । यस वर्ष तेस्रो

जाकर्ता । इन्डोनेसियाको आरफुरा समुन्द्रमा डुंगा डुब्दा कम्तीमा पनि १५ जना मछुवा (माछा मार्ने व्यक्ति) बेपत्ता भएका छन् । डुंगा

रोम।इटालीले झण्डै ७० वर्षयताकै सबैभन्दा खराब खडेरीको सामना गरिरहेको छ । खडेरीपछि सरकारले पो नदी वरपरका धेरै क्षेत्रमा आपतकालीन अवस्था

काठमाडौं । रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले युक्रेनको लिसेचान्स्क सहर कब्जा गरेपछि आफ्ना रक्षामन्त्रीलाई युक्रेनमा आक्रमण जारी राख्न आदेश दिएका छन्।

आजको प्रमुख समाचार