कोरियन दूतावास नजिक धर्ना

७ असार २०६९, बिहीबार १७:४९ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ७ असार । रोजगारीका लागि दक्षिण कोरियामा जान रोजगारी अनुमति प्रणालीअन्तर्गत परीक्षामा उत्तीर्ण भएका महिलाले कोरिया जाने माग गर्दै रविभवनस्थित कोरियाली दूतावास नजिक आज धर्ना दिएका छन् । सन् २०१० मा लिइएको रोजगारी अनुमति प्रणालीअन्तर्गत उत्तीर्ण भएर पनि अहिलेसम्म कोरिया जान अवसर नपाएकाले उनीहरुले दूतावास नजिक आज धर्ना दिएका हुन् । कोरियाले प्रत्येक वर्ष रोजगारी अनुमति प्रणालीबाट स्तरीय परीक्षा सञ्चालन गरी नेपाली श्रमिकलाई कोरियामा काम गर्नका लागि माग गर्ने गर्दछ । सन् २०१० मा सो प्रणालीअन्तर्गत उत्तीण भएका पुरुष श्रमिक सबै गइसकेको र करिब ३५० महिला उत्तीर्ण भएको भए पनि ३०० महिला जान बाँकी रहेको धर्ना कार्यक्रमका संयोजक तोया गिरीले जानकारी दिनुभयो । उहाँले दुई देशका श्रम मन्त्रालयका अधिकारीले छलफल गरी समस्या समाधानका लागि पहल गर्न आग्रह गर्नुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

डोटी । कोरोना भाइसको जोखिम कायमै रहेका बेला त्यसको बेवास्ता गर्दै सयौँ सुदूरपश्चिमेली काम खोज्नका लागि दिनहुँ भारत पस्न थालेका

चितवन- नयाँ पर्यटकीय गन्तव्यका रूपमा चिनिएको सिन्ती झरना आन्तरिक पर्यटकीय गन्तव्य बन्दै गइरहेको छ । चितवनको कालिका नगरपालिका-९ मा रहेको

काठमाडौं । राष्ट्रियसभाको प्रत्यायोजित व्यवस्थापन तथा सरकारी आश्वासन समितिले रोजगार अनुमति प्रणाली (इपिएस)अन्तर्गत भाषा र सीप परीक्षा उत्तीर्ण युवाहरु डेढ

काठमाडौं । नेपालमा प्रायः सबै उपभोग्य सामग्रीको बजार मूल्यमा एकरुपता पाइँदैन । नियमित बजार अनुगमन नहुँदा भान्सामा नभइ नहुने चिनीको