बजेटमा सहमति जुटाउन अर्थमन्त्रीले एमाले र काग्रेसका शिर्ष नेताहरुसँग छलफल गर्ने

७ असार २०६९, बिहीबार ०९:१० मा प्रकाशित

 

काठमाडौ, ७ जेठ । आगामी आर्थिक वर्षको बजेटमा सहमति जुटाउने प्रयासस्वरुप अर्थमन्त्री बर्षमान पुनले आज नेपाली काङ्ग्रेस र नेकपा एमालेका शीर्ष नेताहरुसँग छलफल गर्नुहुने भएको छ । संसद नरहेको अवस्थामा अध्यादेशबाटै बजेट ल्याउनुपर्ने वाध्यताकाबीच विपक्षी दलहरुको सहमति जुटाउन अर्थमन्त्रीले छलफल सुरु गर्नुभएको हो । अर्थमन्त्रीका स्वकीय सचिव डिपी ढकालका अनुसार आज अर्थमन्त्री पुनले नेपाली काङ्ग्रेस सभापति सुशील कोइराला र नेकपा एमाले अध्यक्ष झलनाथ खनालसँग छलफल गर्दै हुनुहुन्छ । छलफल विहान हुने भनिए पनि समयको टुङ्गो नलागेको ढकालले बताउनुभयो । राष्ट्रपति डा रामवरण यादवले यसअघिको भेटमा अर्थमन्त्रीलाई सबै दलको सहमतिमा बजेट ल्याउने वातावरण मिलाउन आग्रह गर्नुभएको थियो । आर्थिक बर्षको अन्त्य हुनै लाग्दा बजेट नल्याउँदा मुलुकको अर्थतन्त्रमा पर्ने नकारात्मक प्रभावका विषयमा अर्थमन्त्रीले विपक्षी दलका नेताहरुलाई विश्वासमा ल्याउने प्रयास गर्नुहुने बताइएको छ । विपक्षी दलहरुले भने राष्ट्रिय सहमतिको लागि प्रधानमन्त्रीले बाटो खुल्ला नगरेसम्म बजेटको बारेमा कुनै छलफल नहुने बताउँदै आएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । कर्मचारी समायोजनसम्बन्धी विवादमा सर्वोच्च अदालतको फैसला सार्वजनिक भएसँगै लोकसेवा आयोगलाई सम्पूर्ण परीक्षा सञ्चालन गर्न बाटो खुलेको छ ।

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसका नेता प्रदीप गिरीको निधन भएको छ । क्यान्सर रोगबाट पीडित नेता गिरीको आज राति ९:३० बजे

काठमाडौँ । देशभर आंशिकदेखि सामान्य बदली रही तीन प्रदेशमा भारी वर्षा हुने भएको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका

काठमाडौँ । काठमाडौँको बालाजुमा रहेको जुत्ता कारखानामा आगलागी भएको छ ।काठमाडौँ महानगरपालिका–१६ बालाजु बाइपास नजिकको एक घरमा केहीबेर अगाडि आगलागी