पार्टी विवाद मिलाउन एमाले केन्द्रीय समितिको बैठक बस्दै

७ असार २०६९, बिहीबार ०९:१० मा प्रकाशित

नेकपा एमालेको केन्द्रीय समितिको बैठक आज बस्दैछ । विहान ११ बजेपछि पार्टी कार्यालय बल्खुमा सुरु हुने बैठकमा राष्ट्रिय कार्यकर्ता भेलाको निर्णय र सुझावको बारेमा छलफल हुने एमाले पोलिटब्यूरो सदस्य प्रकाश ज्वालाले जानकारी दिनुभयो । उहाँका अनुसार पार्टीको चुलिदो विवादलाई मिलाउने बारेमा पनि केन्द्रीय समितिको बैठकमा कुराकानी हुनेछ । एमालेका आदिवासी, जनजाति तथा मधेसी समुदायबाट प्रतिनिधित्व गर्ने नेताहरुले संघीयताको बारेमा आफूहरुले राखेको मागमा नेतृत्वले कुनै सुनुवाइ नगरेको भन्दै बैठक तथा पार्टीका औपचारिक कार्यक्रम बहिस्कार गर्दै आएका छन् । एमालेले राज्यको पुनःसंरचना बहुजातीय प्रदेशका आधारमा हुनुपर्ने निष्कर्ष निकालेको छ । काठमाडौँमा गएको ४ र ५ मा सम्पन्न राष्ट्रिय कार्यकर्ता भेलाले बहुजातीय, बहुभाषिक, बहुसांस्कृतिक विशेषता अनुरूप पहिचान र सामथ्र्यको सन्तुलनमा आधारित नेपाली विशेषता सहितको मुलुकको सङ्घीय ढाँचा बनाउनुपर्ने निष्कर्ष निकालेको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । काठमाडौंको पश्चिम उत्तरतर्फ पर्ने नागार्जुनको जंगलमा डढेलो लागेको छ । नागार्जुनस्थित शिवपुरी राष्ट्रिय निकुञ्जको जंगलमा लागेको डढेलो निभाउनका

काठमाडौं । प्रत्येक वर्ष चैत्र कृष्ण औँसीका दिन मनाइने घोडेजात्रा पर्व आज मनाइँदैछ । उपत्यकामा कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण फेरि बढ्न

काठमाडौं । नेपाल पत्रकार महासङ्घको बुधबार भएको २६ औं महाधिवेशनबाट विपुल पोखरेल नेतृत्वको प्यानलले जित हासिल गरेको छ । महासङ्घ

काठमाडौं । पूर्व महाराज ज्ञानेन्द्र शाहले भारतका गृहमन्त्री अमित शाहसँग भेटघाट गरेका छन् । उनी दुई दिनअघि भारतको हरिद्वारमा जारी