ईटालीमा नेपाली संस्कृतिको प्रोमोसन

७ असार २०६९, बिहीबार ०४:१२ मा प्रकाशित

ईटाली । ईटालीको पादोभा शहर स्थित Scuola Danza Vassili भन्ने डान्स स्कूल र Ponte San Nicolo भन्ने कमुनेको संयुक्त आयोजनामा एउटा नृत्य साँझको आयोजना गरिएको थियो । जसमा ३०० भन्दा बढी ईटालीयन र विभिन्न देशका पाहुनाहरुको उपस्थिती रहेको थियो । जसमा ईटालीयन, अरवियन, इङलिस र नेपाली नृत्यहरु प्रस्तुत गरिएको थियो । नेपाली फिल्म माइतीघरको “माइतीघर” भन्ने बोलको गीतमा श्रीमती लक्ष्मी श्रेष्ठ भट्टराईले नेपाले संस्कृति झल्कने पोशाकमा नेपाली नृत्य प्रस्तुत गरी उपस्थित सबैलाई नेपाली नृत्य र संस्कृतिको परिचय गराउनु भएको थियो ।

उक्त कार्यक्रममा एन. आर. एन ईटालीका अध्यक्ष डा. अनिल भट्टराई लगाएत अन्य नेपालीहरु एवं नेपालबाट धर्म पुत्रको रुपमा ईटालीमा ल्याइएका नेपाली बच्चाहरुको पनि उपस्थिती थियो । उक्त कार्यक्रममा उपस्थित हुनु भएका सबैले नेपाली नृत्य र संस्कृतिको अनुभव लिने अवसर प्रदान गरेकोमा एन.आर.एन. ईटाली लगायत सबै नेपालीलाई हार्दिक धन्यवाद ब्यक्त गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

न्यूयोर्क । न्युयोर्क राज्य संसदमा नेपाली मूलकी सराहना श्रेष्ठले उम्मेदवारी घोषणा गरेकी छिन् । सराहनाले न्युयोर्क राज्य संसदको तल्लो सदनमा

अमेरिका। अमेरिकाको मेरिल्याण्डमा अवस्थित मोर्गन स्टेट युनिभर्सिटीमा कार्यरत एक नेपाली मूलका प्राध्यापकले सो विश्वविद्यालयले प्रदान गर्ने रिसर्च एण्ड स्कलरसिप अवार्ड

न्युयोर्क। पत्रकारितामार्फत मानवताका क्षेत्रमा असाधारण सेवा गरेवापत न्युयोर्क निवासी पत्रकार किशोर पन्थीलाई अमेरिकाको विश्वविद्यालयले मानार्थ पीएचडी अर्थात् डाक्टर अफ फिलोसोफीबाट

काठमाडौं । न्यूयोर्क राज्य संसदको चुनावमा पहिलो पटक नेपाली मूलकी एक युवती सांसद बन्ने सम्भावना बढेको छ । नेपाली मुलकी

आजको प्रमुख समाचार