ईटालीमा नेपाली संस्कृतिको प्रोमोसन

७ असार २०६९, बिहीबार ०४:१२ मा प्रकाशित

ईटाली । ईटालीको पादोभा शहर स्थित Scuola Danza Vassili भन्ने डान्स स्कूल र Ponte San Nicolo भन्ने कमुनेको संयुक्त आयोजनामा एउटा नृत्य साँझको आयोजना गरिएको थियो । जसमा ३०० भन्दा बढी ईटालीयन र विभिन्न देशका पाहुनाहरुको उपस्थिती रहेको थियो । जसमा ईटालीयन, अरवियन, इङलिस र नेपाली नृत्यहरु प्रस्तुत गरिएको थियो । नेपाली फिल्म माइतीघरको “माइतीघर” भन्ने बोलको गीतमा श्रीमती लक्ष्मी श्रेष्ठ भट्टराईले नेपाले संस्कृति झल्कने पोशाकमा नेपाली नृत्य प्रस्तुत गरी उपस्थित सबैलाई नेपाली नृत्य र संस्कृतिको परिचय गराउनु भएको थियो ।

उक्त कार्यक्रममा एन. आर. एन ईटालीका अध्यक्ष डा. अनिल भट्टराई लगाएत अन्य नेपालीहरु एवं नेपालबाट धर्म पुत्रको रुपमा ईटालीमा ल्याइएका नेपाली बच्चाहरुको पनि उपस्थिती थियो । उक्त कार्यक्रममा उपस्थित हुनु भएका सबैले नेपाली नृत्य र संस्कृतिको अनुभव लिने अवसर प्रदान गरेकोमा एन.आर.एन. ईटाली लगायत सबै नेपालीलाई हार्दिक धन्यवाद ब्यक्त गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

बाबा राजेश्वरी थापा, अस्ट्रिया:  बेलायतमा बिहीवार ६ मे २०२१ मा  सम्पन्न स्थानीय निर्वाचनमा हन्सलोस्थित काउन्सिलमा बिष्णु बहादुर गुरुङ्ग मेयर, र

नेपाली समाजिक र साँस्कृतिक संस्था ‘नेसास’ अष्ट्रियाको यहिँ २४ अप्रिल २०२१, शनिबारको दिन सम्पन्न भएको अधिबेशनबाट सर्वसहमतीमा २०२१-२०२३ को लागी

गैरआवासीय नेपाली संघ भाषा, साहित्य, संस्कृति तथा सम्पदा समितिको साप्ताहिक कार्यक्रम प्रवासी प्रवाहको चवालिसौ शृङ्खलामा नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठानका कुलपति गंगाप्रसाद

लिसवोन । पोर्चुगलस्थित नेकपा एमालेको प्रवास संगठन प्रवासी नेपाली मञ्च पुनर्गठन भएको छ । ३५ सदस्यीय कार्य कार्यसमितिको अध्यक्षमा अध्यक्ष