सहमतिको सरकार गठनपछि मात्रै अरु विकल्पमा प्रवेश गर्ने एमाले निष्कर्ष

६ असार २०६९, बुधबार १७:५९ मा प्रकाशित


काठमाडौ, ६ असार । नेकपा एमालेले तत्काल सहमतिको सरकार बनेपछि मात्रै राजन्रीतिक निकासको आधार तय हुने निष्कर्ष निकालेको छ । दुई दिन राजधानीमा चलेको राष्ट्रिय कार्यकर्ता भेलापछि आज पत्रकार सम्मेलन गर्दै एमाले अध्यक्ष झलनाथ खनालले सहमतिको सरकार नबनेसम्म अरु कुनै पनि निकासका विकल्पमा छलफल हुन नसक्ने बताउनुभयो । एमालेले सहमतिका आधारमा संयुक्त सरकार निर्माण गर्दै राजनीतिक र संवैधानिक सङ्कटको निकास खोज्न, पनि सबै दलहरुलाई आह्वान गरेको छ । पत्रकार सम्मेलनमा खनालले अहिलेको संकट एकीकृत माओवादी र मधेसवादी दलहरुका कारण आएको र जनजाति सभासदहरुको समुह ककस पनि जिम्मेवार भएको टिप्पणी गर्नुभयो । एमालेले भेलाबाट ८ बुँदे राजनीतिक प्रस्ताव र ९ बुँदे समसामियक प्रस्ताव पारित गरेको छ । राजनीतिक प्रस्तावमा माओवादी सर्वत्तावादका विरुद्ध आन्दोलन सशक्त बनाउने, मुलुकलाई थप मुठभेडमा जान नदिनका लागि बिथोलिएको सहमतिको सरकार गठन गर्न माओवादीलाई आग्रह गरिएको छ । त्यस्तै बहुजातीय, बहुभाषिक, बहुसाँस्कृतिक विशेषताका आधारमा पहिचान र सामथ्र्यको आधारमा नेपाली विशेषतासहितको संघीयताको ढांचामा पक्षमा उभिने पनि उल्लेख गरिएको छ । असन्तुष्ट जनजाती र मधेसी नेताहरुलाई मतहरूलाई विधिसम्मत ढङ्गले पार्टीमा राख्न, अन्तरपार्टी छलफलको प्रकृयामा सहभागी वन्न आग्रह गरेको छ । अध्यक्ष खनालले भेलामा सहभागि नभएको बारेमा जानकारी लिने पनि बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

पोखरा । गण्डकी प्रदेशसभाका नेपाली कांग्रेस, नेकपा माओवादी केन्द्र, राष्ट्रिय जनमोर्चा र जनता समाजवादी पार्टीले गण्डकी प्रदेशमा गरिएको मुख्यमन्त्रीको नियुक्ति

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको नौ महिनामा कूल रु सात खर्ब २९ अर्ब दुई करोड बराबरको विप्रेषण स्वदेश भित्रिएको छ

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले संयुक्त सरकार बनाउन दिएको तीन दिनको म्याद बिहीबार सकिँदै छ। बिहीबार साँझ ९ बजेसम्ममा विपक्षी

काठमाडौं । काठमाडौँ प्रशासनले कोभिड–१९ सङ्क्रमण तीव्र्र फैलिरहेको अवस्थामा सबै पक्ष जिम्मेवार भएर अघि बढ्नुपर्ने भन्दै ध्यानाकर्षण गराएको छ ।