विभाजित नेकपा, माओवादीले आज आफ्नो कार्यदिशा सार्वजनिक गर्दै

५ असार २०६९, मंगलवार ०९:३० मा प्रकाशित

काठमाडौं, ५ असार । एकीकृत नेकपा माओवादीबाट छुट्टिएर बनेको नेकपा, माओवादीले आज आफ्नो कार्यदिशा सहितको आगामी रणनीति सहित पार्टी फुटेको औपचारीक घोषणा गर्दैछ । मोहन वैद्य किरण अध्यक्ष रहेको नेकपा, माओवादीले आज दिउँसो पत्रकार सम्मेलन गरि पार्टी विभाजनको कारण र नयाँ पार्टीको योजना सार्वजनिक गर्ने जनाएको छ । माओवादी पोलिटब्युरो सदस्य धमेन्द्र वास्तोलाले तीनदिन सम्म चलेको भेलाको निस्कर्षसहित आगामी रणनीति सार्वजनिक गर्ने जानकारी दिनुभयो । वैद्य पक्षले राष्ट्रवादीहरुसँग सहकार्य गरेर विचार मिल्नेहरुका बीचमा एकता गरेर नयाँ मोर्चा बनाउने लक्ष्य लिएको छ । सस्थापन पक्षले पार्टी नीति छाडेकाले नयाँ पार्टी खोल्नुपरेको निस्कर्ष निकालेको वैद्य पक्षले माओवादी संस्थापनसँग एकताका लागि भने ढोका खुल्लै राखेको छ । आज दिउँसो एक बजे काठमाण्डुको प्रज्ञा भवनमा पत्रकार सम्मेलन गरिने वास्तोलाले बताउनुभयो । नेकपा, माओवादीको अध्यक्षमा वैद्य, महासचिवमा रामबहादुर थापा बादल, सचिवमा सीपी गजुरेल रहेको ४५ सदस्यीय केन्द्रीय समिति बनाइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टी(जसपा)का अध्यक्ष महन्थ ठाकुरले केन्द्रीय कार्यकारिणी समितिको बैठकबारे थाहा नभएको बताएका छन् । ठाकुर-महतो पक्षले वरिष्ठ

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)ले पार्टीको केन्द्रीय महाधिवेशन स्थगन गरेको छ । यही जेठ २२ देखि २५ गतेसम्म काठमाडौंँमा

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर थप ८१६७ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ११ वटा मुलुकमा राजदूत नियुक्तिका लागि ११ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको यसअघिकै बैठकले