विशाल टोरोन्टोमा हेरिटेजको धार्मिक गतिविधि शुरु

४ असार २०६९, सोमबार २०:२४ मा प्रकाशित

गोविन्द सिंह रावत, क्यानडा । गत वर्ष केही स्वयम् सेवकहरुको अथक प्रयासबाट स्थापना भएको र हाल रजिष्ट्रेसनको लागि पठाइएको नेपालीज क्यानेडियन हेरीटेज सेन्टरले गत वर्ष झै यस वर्ष पनि नेपाली बाबाको आगमनमा ब्राह्म्टन र टोरोन्टोमा पूजा सम्पन्न गरेको छ ।
दुवैतिर विशाल जनसमुदायको उपस्थितिमा नेपाली बाबाले विधिपूर्वक विन्ध्यावासिनी माताको पुजा सम्पन्न गर्दै भक्तजनहरुलाई आफ्नो प्रवचनबाट हिन्दु धर्मको महिमा र विशेषताका बारेमा मधुवाणी सुनाउनु भयो । प्रदिप बास्कोटाको बाँसुरीको मंगलधुनबाट शुरु भएको कार्यक्रममा धर्मदास बुढाथोकीको भजनले वातावरणलाई नै भक्तीमय बनाइदिएको थियो ।
कार्यक्रममा कृष्ण रेग्मी, श्लेषा शर्मा, श्रीमती अरोराले भजनलाई साथ दिएका थिए । ब्राह्म्टनको पूजा कार्यक्रमका लागि स्वयम् सेवकहरुले स्वेच्छाले आर्थिक सहयोग गरेका थिए भने टोरोन्टोको पूजा कार्यक्रमका लागि यहाँका प्रतिष्ठित व्यापारी गणेश खत्री र यम खत्रीले आर्थिक सहयोग गर्नु भएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

भाषा मानव जातिले मौखिक, लिखित वा सांकेतिक माध्यममा प्रयोग गर्ने संचार माध्यम हो। संसारका कतिवटा भाषाहरू छन् भनेर एकिन का

बाबा राजेश्वरी थापा, अस्ट्रिया:  बेलायतमा बिहीवार ६ मे २०२१ मा  सम्पन्न स्थानीय निर्वाचनमा हन्सलोस्थित काउन्सिलमा बिष्णु बहादुर गुरुङ्ग मेयर, र

नेपाली समाजिक र साँस्कृतिक संस्था ‘नेसास’ अष्ट्रियाको यहिँ २४ अप्रिल २०२१, शनिबारको दिन सम्पन्न भएको अधिबेशनबाट सर्वसहमतीमा २०२१-२०२३ को लागी

गैरआवासीय नेपाली संघ भाषा, साहित्य, संस्कृति तथा सम्पदा समितिको साप्ताहिक कार्यक्रम प्रवासी प्रवाहको चवालिसौ शृङ्खलामा नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठानका कुलपति गंगाप्रसाद