हल्याण्डको पार्टी अत्याधिक बहुमतमा

४ असार २०६९, सोमबार ०९:०१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ४ असार । फ्रान्सका राष्ट्रपति फ्राँस्वा हल्याण्डको समाजवादी पार्टीले फ्रान्समा भएको प्रतिनिधी सभाको चुनावमा स्पष्ट बहुमत ल्याएको छ । चुनावको अन्तिम परिणाम घोषणा हुन बाँकी रहे पनि समाजवादी पार्टीले ५ सय ७७ सिटमध्ये ३ सय १५ सिटमा जित हासिल गरिसकेको बीबीसीले जनाएको छ । पूर्व राष्ट्रपति निकोलस सार्कोजिको पार्टीले जम्मा २ सय १४ सिट प्राप्त गर्ने देखिएको छ । व्यवस्थापिकामा स्पष्ट बहुमत भएसँगै हल्याण्डको सरकार थप मजबुत भएको छ भने करसम्बन्धि कार्यक्रम लागु गराउन सहज पनि भएको टिप्पणी गर्न थालिएको छ । यो परिणामले समाजवादी पार्टीलाई सत्ता संचालनका लागि अब ग्रिन पार्टीको भर परिरहन नपर्ने भएको छ । दुई चरणमा भएको फ्रान्सेली निर्वाचनमा हल्याण्डको पार्टीले बहुमत हासिल गरेको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

कोरोना संक्रमण उच्च भएको भारतमा मृतकको संख्या अत्याधिक हुनथालेपछि शव व्यवस्थापनमा समस्या भएको छ । बीबीसीका अनुसार उत्तरी भारतको गंगा

नयाँ दिल्ली । कोरोनाभाइरस महामारीको दोस्रो लहरका कारण निकै प्रभावित भएको भारतमा पछिल्लो २४ घण्टामा कोरोनाभाइरस (कोभिड–१९) बाट संक्रमितको संख्या

काबुल, २६ बैशाख (रासस–सिन्ह्वा) – अफगानिस्तानको काबुलस्थित एउटा बालिका माध्यमिक विद्यालय बाहिर भएका तीन वटा बिस्फोटमा परेर मृत्यु हुनेको संख्या

नयाँ दिल्ली, २६ बैशाख (रासस–एएनआई) – भारतमा लगातार चौथो दिन कोरोनाभाइरस संक्रमितको संख्या चार लाखभन्दा बढी पाइएको छ । केन्द्रीय