हल्याण्डको पार्टी अत्याधिक बहुमतमा

४ असार २०६९, सोमबार ०९:०१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ४ असार । फ्रान्सका राष्ट्रपति फ्राँस्वा हल्याण्डको समाजवादी पार्टीले फ्रान्समा भएको प्रतिनिधी सभाको चुनावमा स्पष्ट बहुमत ल्याएको छ । चुनावको अन्तिम परिणाम घोषणा हुन बाँकी रहे पनि समाजवादी पार्टीले ५ सय ७७ सिटमध्ये ३ सय १५ सिटमा जित हासिल गरिसकेको बीबीसीले जनाएको छ । पूर्व राष्ट्रपति निकोलस सार्कोजिको पार्टीले जम्मा २ सय १४ सिट प्राप्त गर्ने देखिएको छ । व्यवस्थापिकामा स्पष्ट बहुमत भएसँगै हल्याण्डको सरकार थप मजबुत भएको छ भने करसम्बन्धि कार्यक्रम लागु गराउन सहज पनि भएको टिप्पणी गर्न थालिएको छ । यो परिणामले समाजवादी पार्टीलाई सत्ता संचालनका लागि अब ग्रिन पार्टीको भर परिरहन नपर्ने भएको छ । दुई चरणमा भएको फ्रान्सेली निर्वाचनमा हल्याण्डको पार्टीले बहुमत हासिल गरेको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

विश्वभरी कोरोनाभाइरसबाट सङ्क्रमितको साप्ताहिक सङ्ख्या बढ्दै गएको पाइएको छ । यही जुलाई १७ देखि २५ सम्मको सात दिनमा त्यसको अघिल्लो

बेइजिङ । कोरोना भाइरसको उद्गमस्थल चीनमा पछिल्लो समयमा नयाँ सङ्क्रमितहरु भेटिने क्रम बढेको बताइएको छ । चीनमा आइतबार कोरोना भाइरसका

सिड्नी । अष्ट्रेलियाको संघीय राजधानी सिड्नीमा संकटकाल घोषणा गरिएको छ । कोरोनाभाइरसको महामारी बढ्दै गएकाले त्यसलाई न्युनिकरण गर्नका लागि शुक्रबार

भारतको मुम्बईमा बाढीले घर भत्काउँदा कम्तीमा २५ जनाको मृत्यु भएको छ । अत्यधिक बर्षाका कारण आएको ठूलो बाढी मुम्बईका बस्तीहरुमा