मैनाली नेपाल फिर्ता,परिवारमा खुसीयाली

२ असार २०६९, शनिबार १५:२८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २ असार । लामो जेल जीवनबाट मुक्त हुनु भएका गोबिन्दप्रसाद मैनाली आज नेपाल फर्किनुभएको छ । उहाँ दिउँसो साढे १२ बजे थाई एअरको विमानबाट त्रिभुवन विमानस्थलमा उत्रिनुभएको हो । उहाँलाई स्वागत गर्न उहाँकी आमा चन्द्रकला, दाजु लगायत आफन्तजन  विमानस्थल पुग्नुभएको थियो । विमानस्थलमा पत्रकारहरुलाई प्रतिक्रिया दिँदै लामो समयपछि नेपाल आउन पाएकोमा आफू खुसी भएको प्रतिक्रिया दिनुभएको थियो ।  एक जापानी महिलाको बलत्कारपछि हत्या गरेको अभियोगमा मैनाली जेल पर्नुभएको थियो । तर  गत बर्ष डिएनए परिक्षण पछि निर्दोष सावित हुनु भएको थियो । रिहा भएपछि अहिलेसम्म औपचारिक प्रतिक्रिया नदिनुभएका मैनालीले आजै साँझ पाँचबजे पत्रकारसम्मेलन गरेर घटनाका बारेमा जानकारी गराउने कार्यक्रम तय गरिएको छ । सन् १९९७ मा जापनकी यौनकर्मी महिलाको बलात्कारपछि हत्या गरेको अभियोगमा जेल पर्नुभएका मैनालीलाई टोकियोको उच्च अदालतले जेठ २५ गते निर्दाेष ठहर गरेको थियो । उहाँको बारेमा फैसला सुन्न उहाँकी श्रीमति र दुई छोरी जापानमै पुगेका थिए । यसैबीच, मैनालीबारे समाचार संकलनका लागि उहाँको निवास काठमाण्डू मिनभवनमा स्वदेशी तथा विदेशी पत्रकारहरुको भीड लागेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेस केन्द्रीय तरुण विभागको डेनमार्क शाखा प्रमुखमा काभ्रेका प्रदिप तिवारी मनोनयन हुनु भएको छ । आठ वर्षदेखि

अमेरिकाको टेक्सास राज्यस्थित युलेस सिटी काउन्सिल मेम्बरमा नेपाली मूलका टीका पौडेल विजयी हुनुभएको छ । स्थानीय समयानुसार शनिबार राति सम्पन्न

भाषा मानव जातिले मौखिक, लिखित वा सांकेतिक माध्यममा प्रयोग गर्ने संचार माध्यम हो। संसारका कतिवटा भाषाहरू छन् भनेर एकिन का

बाबा राजेश्वरी थापा, अस्ट्रिया:  बेलायतमा बिहीवार ६ मे २०२१ मा  सम्पन्न स्थानीय निर्वाचनमा हन्सलोस्थित काउन्सिलमा बिष्णु बहादुर गुरुङ्ग मेयर, र