माओवादी अध्यक्ष प्रचण्ड र कांग्रेस सभापति कोइरालाबीच भेटवार्ता

२ असार २०६९, शनिबार ०९:०५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २ असार । एकीकृत नेकपा माओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड र कांग्रेसका सभापति शुसील कोइरालाबीच भेटवार्ता भएको छ । कांग्रेस सभापति कोइराला निवास महाराजगञ्जमा भएको भेटमा पछिल्लो राजनीतिक संकट र सहमतिका लागि सुरुगर्ने वार्ताका विषयमा छलफल भएको थियो । भेट पछि प्रचण्डले सहमतिको विकल्प नभएको भन्दै सहमतिकोलागी आफूले सक्दो प्रयास जारी राख्ने बताए ।उनले हिजो संविधानसभाले गरेको सहमतिबाट बाँकी रहेका विवादित विषयमा सहमति खोज्नु पर्ने भन्दै शुन्यबाट सहमति खोज्नु दुर्भाग्यपूर्ण भएको बताए ।
भेटमा कोइरालाले सहमतिको बटमलाईन चार पक्षवीच भएको पाँच बुँदे सहमति भएको भन्दै पाँच बुँदे सहमति अनुसार तत्काल प्रधानमन्त्रीले राजिनामा दिएर सहमतिको सरकारको बाटो खोज्नु पर्ने बताए । उनले सहमतिकोलागी छलफललाई निरन्तरता दिने भन्दै पार्टीभित्र थप छलफल गर्ने बताएका थिए । प्रचण्डले पनि पाँच बुँदे सहमति कार्यान्वयनको विषयमा आफूले पनि पार्टीभित्र छलफल गर्ने प्रतिबद्धता ब्यक्त गरेका थिए ।  हिजो प्रचण्डले नयाँ चरणको एकता गर्ने बताएका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार