माओवादी अध्यक्ष प्रचण्ड र कांग्रेस सभापति कोइरालाबीच भेटवार्ता

२ असार २०६९, शनिबार ०९:०५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २ असार । एकीकृत नेकपा माओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड र कांग्रेसका सभापति शुसील कोइरालाबीच भेटवार्ता भएको छ । कांग्रेस सभापति कोइराला निवास महाराजगञ्जमा भएको भेटमा पछिल्लो राजनीतिक संकट र सहमतिका लागि सुरुगर्ने वार्ताका विषयमा छलफल भएको थियो । भेट पछि प्रचण्डले सहमतिको विकल्प नभएको भन्दै सहमतिकोलागी आफूले सक्दो प्रयास जारी राख्ने बताए ।उनले हिजो संविधानसभाले गरेको सहमतिबाट बाँकी रहेका विवादित विषयमा सहमति खोज्नु पर्ने भन्दै शुन्यबाट सहमति खोज्नु दुर्भाग्यपूर्ण भएको बताए ।
भेटमा कोइरालाले सहमतिको बटमलाईन चार पक्षवीच भएको पाँच बुँदे सहमति भएको भन्दै पाँच बुँदे सहमति अनुसार तत्काल प्रधानमन्त्रीले राजिनामा दिएर सहमतिको सरकारको बाटो खोज्नु पर्ने बताए । उनले सहमतिकोलागी छलफललाई निरन्तरता दिने भन्दै पार्टीभित्र थप छलफल गर्ने बताएका थिए । प्रचण्डले पनि पाँच बुँदे सहमति कार्यान्वयनको विषयमा आफूले पनि पार्टीभित्र छलफल गर्ने प्रतिबद्धता ब्यक्त गरेका थिए ।  हिजो प्रचण्डले नयाँ चरणको एकता गर्ने बताएका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

बुटवल । गत शुक्रबारबाट सम्पर्कविहीन भएकी लुम्बिनी प्रदेशसभा सदस्य विमलाकुमारी खत्री वलीको अदृष्य स्थानबाटै प्रेस विज्ञप्ति बाहिर आएको छ ।

जनकपुरधाम । महोत्तरीको लोहरपट्टी नगरपालिका ७ भ्रमरपुराकी २६ वर्षीया सुजिता ठाकुर हत्या मुद्दामा उनका बुबासहित थप तीनजनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको

काठमाडौं । दार्चुलाको महाकाली नदीमा व्यास गाउँपालिका–२ का जयसिंह धामी बेपत्ता भएको घटनालाई लिएर युवा संघले काठमाडौंस्थित भारतीय राजदूतावासको कार्यालय

बुटवल । लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डका कारण देशमा राजनीतिक संकट उत्पन्न भएको आरोप