युरोपेली युनियन र माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डबीच छलफल

३२ जेष्ठ २०६९, बिहीबार १२:४१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३२ जेठ । युरोपेली युनियनमा आवद्व बिभिन्न देशका राजदूतहरुले संविधान जारी नगर्दै संविधानसभा विघटन भएको बारेमा एकीकृत माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डसँग छलफल गरेका छन् । माओवादी अध्यक्ष प्रचण्ड निवास लाजिमपाटमा आज विहान भएको भेटमा राजदूतहरुले संविधानसभाको विघटन, सरकारले घोषणा गरेको संविधानसभाको नयाँ निर्वाचन तथा दलहरुबीचको बढ्दो दुरीका बारेमा जिज्ञासा राखेका थिए । राजदूतहरुको जिज्ञासामा माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले संविधानसभाको विघटनपछि दलहरुबीच दूरी बढेको भए पनि उच्चस्तरीय राजनीतिक संयन्त्र बनाएर समस्या समाधान गर्ने तयारी भएको बताउनु भएको उहाँको निजी सचिवालयले जनाएको छ । दलहरुको सहमतिमै संविधान लेखन तथा उत्पन्न संवैधानिक जटिलताले निकास पाउने प्रचण्डले राजदूतहरुलाई विश्वास दिलाउनु भएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)को आधिकारिकता विवादमा निर्वाचन आयोगको फैसलाविरुद्ध महन्थ ठाकुरले दायर गरेको रिट निवेदनमा सर्वोच्च अदालतले अन्तरिम

रुपन्देही । लुम्बिनी प्रदेश सभा सदस्य विमलाकुमारी खत्री वलीले आफू नेकपा माओवादी केन्द्रमै रहेको बताउनुभएको छ । एक हप्तादेखि पार्टीसँग

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता एवं पूर्वप्रधानमन्त्री झलनाथ खनालको मिर्गौला प्रत्यारोपण सफल भएको छ । नयाँदिल्लीस्थित एपोलो अस्पतालमा नेता

काठमाडौं । सरकारको न्यूनतम साझा कार्यक्रमलाई टुङ्गो लगाउन आज बुधबार तेस्रोपटक बसेको सत्तारुढ गठबन्धन कार्यदलको बैठकले राष्ट्रिय योजना आयोगको समेत