एसएलसीको नतिजा प्रकाशन, अघिल्लो वर्ष भन्दा ७ प्रतिसत कम उतिर्ण, साउन १७ मा पुरक परिक्षा

३१ जेष्ठ २०६९, बुधबार १८:०१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३१ जेठ । यस वर्षको एसएलसी परीक्षाको परीक्षाफल सार्वजनिक भएको छ । सार्वजनिक नतिजाअनुसार यसपटक ४७ दशमलव १६ प्रतिशत उत्तिर्ण भएको परीक्षा नियन्त्रण कार्यालयले जनाएको छ । गत वर्ष ५५ दशमलव ५ प्रतिशत उत्तिर्ण भएकोमा यसवर्ष करिब ७ प्रतिशत कम विद्यार्थी उत्तिर्ण भएका हुन् । यसपटक एक्जाम्टेडर्फ १३ दशमलव ७० प्रतिशत उत्तिर्ण भएका छन् । नतिजाअनुसार विशिष्ट श्रेणीमा १७ हजार ७६०, पहिलो श्रेणीमा ७७ हजार २५७, दोश्रो श्रेणीमा ९३ हजार ८३० र तेश्रो श्रेणीमा ८ हजार ७९१ जना उत्तीर्ण भएका छन् । यसवर्षको परीक्षामा नियमिततर्फ ४ लाख ४५ हजार ९७४ र एक्जाम्टेडतर्फ ८२ हजार २८३ गरी जम्मा ५ लाख २८ हजार २५७ सहभागी थिए । एसएलसीको परीक्षाको परीक्षाफल www.moe.gov.np, www.doe.gov.np,  /, www.slc.ntc.net.np,, मा हेर्न सकिने जनाइएको छ भने जन्ममिति राखेर slcresult.soce.gov. मार्फत पनि नतिजा हेर्न सकिने जनाइएको छ । त्यस्तै एसएमएसमार्फत एसएलसी टाइप गरेर ८०८० मा पठाउनुपर्छ भने टेलिफोनमार्फत १६०० मा डायल गरेर प्राप्त निर्देशनअनुसार नतिजा थाहा पाउन सकिने परीक्षा नियन्त्रण कार्यालयले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपालगन्ज । बाँकेको भेरी अस्पतालमा १९० नमुना परीक्षण गर्दा ५५.७८ प्रतिशतमा कोरोना पोजेटिभ देखिएको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा १९०

बैतडी । हतौडा प्रहारबाट बैतडीमा आज एक बालकको हत्या भएको छ । दशरथचन्द नगरपालिका–१ झोकालीका १५ वर्षीय महेश भुलको हत्या

काठमाडौ । सरकारले शहरी क्षेत्रका विद्यालयहरु आगामी वैशाख मसान्तसम्म बन्द गर्न सिफारिस गरेको छ । कोभिड – १९ व्यवस्थापन केन्द्र

काठमाडौँ। प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को समस्या समाधानका लागि सबै दलसँग सहयोगको आग्रह गरेका छन् । प्रधानमन्त्री