बैद्य समक्ष प्रचण्डको ७ बुँदे सहमतिको प्रस्ताव प्रस्तुत, बैद्य पक्ष असन्तुष्ठ

३१ जेष्ठ २०६९, बुधबार १६:४५ मा प्रकाशित


काठमाडौ, ३१ जेठ । लामो समयदेखि पार्टी भित्र रहँदै आएको अन्र्तद्धन्द्ध अन्त्य गर्दै पार्टीलाई एक बनाउने विषयमा आज एकीकृत नेकपा माओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले सात बुँदे सहमतिको प्रस्ताव बरिष्ठ उपाध्यक्ष मोहन बैद्य किरण समक्ष प्रस्तुत गरेका छन् ।
प्रचण्ड निवास लाजिम्पाटमा भएको छलफलमा प्रचण्डले पार्टी एकताकोलागी ७ बुँदे सहमतिको दस्तावेज प्रस्तुत गरेका छन । प्रचण्डको प्रस्तावमा विप्पा सम्झौता पुर्नविचारकोलागी छलफल गर्ने, विगतका  भएका कमि कमजोरी समिक्षा गर्ने, असहमतिको बुँदाहरुलाई लिखित तयार पार्ने, पार्टीको मार्गदर्शन सिद्धान्त नयाँ जवादी क्रान्ति हुने , तत्कालिन राजनीतिक परिस्थितिको समिक्षा गर्ने, पहिना सहितको संघीयता भएको संविधान जारी गर्ने, पार्टी र सरकारको नेतृत्वको विषयमा बसेर छलफल  गर्ने  उल्लेख छ ।
प्रचण्डको प्रस्तावमा बैद्यपक्ष प्रभावशाली नेता नेत्रविक्रम चन्द विप्लबले भने असन्तुष्ठि ब्यक्त गरेका छन् । उनले भने– हामिले सोचे जस्तो रुपमा अध्यक्षको प्रस्ताव आएन । आएन हामि त्यसको समिक्षा गर्दैछौ । सहमति बन्ने अवस्था म देख्दिन ।
प्रचण्डको प्रस्तावपछि बैद्यले आफ्नो विचार समूहमा छलफलपछि फेरि छलफल गरेर सहमतिमा पुग्न सकिने जवाफ दिएका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेसको स्थानीय तह निर्वाचन केन्द्रीय परिचालन समितिले सिट संख्या बढाउन गठबन्धन आवश्यक भएको निष्कर्ष निकालेको छ ।

फर्डिनान्ड रोमुआल्डेज मार्कोस जुनियरले बिहीबार मनिला शहरमा हजारौं मानिसहरूका बीच फिलिपिन्सको १७ औं राष्ट्रपतिको रूपमा शपथ ग्रहण गरेका छन्। मार्कोस

एजेन्सी । दोस्रो विश्वयुद्धमा जापानी फौजलाई आच्छुआच्छु पारेर राष्ट्रपतिबाट सर्वोच्च पदक पाएका हर्शेल डब्ल्यू विलियम्सको ९८ वर्षको उमेरमा मृत्यु भएको

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा पत्नी आरजु राणा देउवालाई कोरोनाभाइरस संक्रमण भएको छ । कोरोनाभाइरस संक्रमण भएपछि आरजु केही दिनयता