एमालेले जातीय पहिचानको पक्षमा रहेका नेता कार्यकर्तामाथि कारवाही नगर्ने

३१ जेष्ठ २०६९, बुधबार १५:३० मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३१ जेठ । नेकपा एमालेले संघीयताको विषयमा फरक मत राख्दै पार्टीलाई चुनौति दिने नेताहरुलाई कारवाही नगर्ने भएको छ ।
एमाले स्थायी समितिको आज बसेको बैठकले  पार्टीका हरेक नेता कार्यकर्तालाई कुनैपनि बिषयमा स्वतन्त्रतापूर्वक विचार निर्माण गर्ने, बहस–छलफल चलाउने र सम्बद्ध कमिटी एवं सिङ्गो पार्टीलाई आफ्नो विचारको पक्षमा सहमत तुल्याउने अकुण्ठित अधिकार रहेको स्पष्ट पार्दै पार्टी काममा फर्किने सबै नेता कार्यकर्ताहरुलाई फरक विचार राखेकै आधारमा कुनै प्रकारको कारवाही वा अन्यथा ब्यवहार नहुने निर्णय गरेको छ ।
बैठकले स्थायी कमिटीले पार्टीका सम्बद्ध बैठकहरुमा उपस्थित हुन, आफ्ना मत वा फरक मतलाई अन्तरपार्टी छलफलको बिषय बनाउन, लोकतान्त्रिक विधिका आधारमा निर्णयमा पुग्न र निर्णयहरुलाई निष्ठापूर्वक कार्यान्वयन गर्न सम्बद्ध आब्हान पनि गरेको छ । आजको बैठकमा राज्यको पुनःसंरचनाको बिषयमा पार्टीसँग असन्तुष्ट रहेका नेताहरु स्थायी कमिटीको आमन्त्रणमा छलफलको प्रकृयामा सहभागी भएर आ–आफ्ना विचारहरु ब्यक्त गरेका थिए । एमालेले  उक्त कदमलाई सकारात्मक रुपमा लिएको बताएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री तथा नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले ३२ सांसदलाई कारबाही प्रक्रिया अगाडि बढाएपछि सर्वोच्च अदालत पुगेका छन्।

काठमाडौं । नेकपा एमालेका नेता माधवकुमार नेपालले प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीसँगको भेटमा कुनै प्रगति नभएको नेता

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आगामी असार महिना सम्ममा नेपालमा तीन लाख व्यक्तिमा कोभिड–१९ संक्रमण देखा पर्नसक्ने अनुमान गरेको

भारतमा कोरोना भाइरसको महामारी अति भयावह अवस्थामा पुगेको छ। पछिल्लो २४ घण्टामा मात्र भारतमा तीन लाख भन्दा बढि संक्रमित थपिएका