एमालेले जातीय पहिचानको पक्षमा रहेका नेता कार्यकर्तामाथि कारवाही नगर्ने

३१ जेष्ठ २०६९, बुधबार १५:३० मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३१ जेठ । नेकपा एमालेले संघीयताको विषयमा फरक मत राख्दै पार्टीलाई चुनौति दिने नेताहरुलाई कारवाही नगर्ने भएको छ ।
एमाले स्थायी समितिको आज बसेको बैठकले  पार्टीका हरेक नेता कार्यकर्तालाई कुनैपनि बिषयमा स्वतन्त्रतापूर्वक विचार निर्माण गर्ने, बहस–छलफल चलाउने र सम्बद्ध कमिटी एवं सिङ्गो पार्टीलाई आफ्नो विचारको पक्षमा सहमत तुल्याउने अकुण्ठित अधिकार रहेको स्पष्ट पार्दै पार्टी काममा फर्किने सबै नेता कार्यकर्ताहरुलाई फरक विचार राखेकै आधारमा कुनै प्रकारको कारवाही वा अन्यथा ब्यवहार नहुने निर्णय गरेको छ ।
बैठकले स्थायी कमिटीले पार्टीका सम्बद्ध बैठकहरुमा उपस्थित हुन, आफ्ना मत वा फरक मतलाई अन्तरपार्टी छलफलको बिषय बनाउन, लोकतान्त्रिक विधिका आधारमा निर्णयमा पुग्न र निर्णयहरुलाई निष्ठापूर्वक कार्यान्वयन गर्न सम्बद्ध आब्हान पनि गरेको छ । आजको बैठकमा राज्यको पुनःसंरचनाको बिषयमा पार्टीसँग असन्तुष्ट रहेका नेताहरु स्थायी कमिटीको आमन्त्रणमा छलफलको प्रकृयामा सहभागी भएर आ–आफ्ना विचारहरु ब्यक्त गरेका थिए । एमालेले  उक्त कदमलाई सकारात्मक रुपमा लिएको बताएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले पार्टीमा बाटो बिराएकालाई फर्केर आउन आग्रह गरेका छन् । अखिल नेपाल

काठमाडौं । काठमाडौं उपत्यकामा निषेधाज्ञा १० दिन थप भएको छ । यसअघि जारी गरिएको निषेधाज्ञाको आदेशको अवधि आइतबार सकिएपछि काठमाडौं,

काठमाडौं । नेकपा एमालेको संस्थापन पक्षका सांसद नारदमुनि रानाले संसद पुनःस्थापना र अहिलेको सरकार सर्वोच्च अदालतले बनाइदिएको भनेपछि संसदको अन्तर्राष्ट्रिय

काठमाडौं । सांसद उमेश श्रेष्ठ स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त भएका छन् । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले सांसद श्रेष्ठलाई स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त गरेका