चीनको खासा लैजाँदै गर्दा सिन्धुपाल्चोको कोदारीबाट दुई युवतीको उद्धार

३१ जेष्ठ २०६९, बुधबार ०८:५५ मा प्रकाशित

सिन्धुपाल्चोक, ३१ जेठ । नेपालसँग चीनको एकमात्र व्यापारीक नाका सिन्धुपाल्चोकको तातोपानी हुदैँ खासा बजारमा लैजादैँ गर्दा माइती नेपालको कोदारी शाखाले दुई युवतीलाई उद्धार गरेको छ । चीनको एक जगंलमा अलपत्र परीराखेको अवस्थामा काठमाडौ तिलगंगा घर बताउने नाम परिवर्तन गरिएका १७ वर्षीया गीता र सर्लाही घर भएकी १६ वर्षीया रीतालाई मेसमा काम गलाइदिने भन्दै असिम तामाङले खासा लैजादै गर्दा माइती नेपालले उद्धार गरेको माइती नेपाल कोदारीका संयोजक सहदेव तिवारीले जानकारी दिनुभयो । खासा लगेपछि मेसको काम भन्दा पनि होटलमा दुवै जनालाई जर्बजस्ती यौनधन्दामा लगाएपछि भागेर नेपाल आउँदै गर्दा बाटो बुलेर दुइ दिन सम्म जंगलमा नै बसेको युवतीहरुले बताएका छन् । खासा पु¥याइएका दुवै युवतीको पास र नागरिकता समेत होटवालाले खोसेर राखेको माइती नेपालले जनाएको छ । उद्धार गरिएका दुवैलाई माइती नेपालको केन्द्रीय कार्यालयमा पठाइसकिएको छ । नेपाली भुमी हुदै खासामा नेपाली युवतीको बेचबिखन हुन थालेपछि ६ महिना अघि माइती नेपालले कोदारीमा कार्यालय स्थापना गरेको छ । माइती नेपालले शाखा स्थापना गरेपछि ४ हजार युवतीलाई परामर्श दिएको छ भने खासा लैजादै गरेका २० जना युवतीलाई नेपाल चीन सीमाको मितेरी पुलबाट फर्काइएको माइती नेपाल कोदारीले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । कांग्रेस नेता डा.शेखर कोइराला निकट नेताहरूको भेला सुरु भएको छ । केही बेरअघि बत्तीसपुतलीस्थित अनुपम फुडल्यान्डमा कोइराला पक्षीय

काठमाडौं । निर्वाचन आयोगले आगामी प्रदेश तथा प्रतिनिधि सभा निर्वाचनमा विद्युतिय मतदान यन्त्र (इभीएम) प्रयोग गर्ने भए साउन मसान्तसम्म व्यवस्था

काठमाडौँ । त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल (टिआइए) भएर थप दुई अन्तर्राष्ट्रिय एयरलाइन्सले नियमित उडान गर्ने भएका छन् । थाइल्याण्डको थाई स्माइल

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्ष सकिन अब १६ दिन बाँकी छ । सरकारले चालु आवमा रु तीन खर्ब ७८ अर्ब नौ