भाइरलले इलाममा एकको मृत्यु

३१ जेष्ठ २०६९, बुधबार ०८:५३ मा प्रकाशित

ईलाम, ३१ जेठ । भाइरल प्रकोप फैलिएको इलाम जिल्लाको जोगमाईमा हिजो एकजनाको मृत्यु भएको छ । भाईरल प्रभावित क्षेत्रमा निमोनियाका कारण जोगमाई–७ घर भई वडा–२ मा बस्दै आएका ७० वर्षका मनबहादुर राईको मृत्यु भएको हो । जोगमाईमा एकसातादेखि भाईरल फैलिएको छ । भाइरल लागेका राईको उपचार हुन नसक्दा मृत्यु भएको स्थानीयले बताएका छन् । जोगमाईको वडा नम्वर २ र ७ मा टाउको दुख्ने, रिङ्गटा चल्ने, ज्वरो आउने, वान्ता हुने जस्ता समस्याले दुई सय जनाभन्दा बढी विरामी परेको स्थानीय भक्तबहादुर राईले बताउनुभयो । तर, जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालयका छवि खतिवडाले भने त्यहाँ १५–२० जनामा मात्रै भाइरल भएको दाबी गरेका छन् । एक सातादेखि भाइरल फैलिए पनि स्वास्थ्य कार्यालयले त्यसतर्फ हिजो मात्रै स्वास्थ्यकर्मीको टोली पठाएको थियो । कार्यालयले सिनियर अहेव पुण्यमणी तिम्सिनाको नेतृत्वमा दुईजनाको स्वास्थ्यकर्मी  औषधिसहित खटाएको छ । तर, टोली भने यातायातको अभावमा रोग प्रभावित क्षेत्रमा अहिलेसम्म पुगेको छैन ।  प्रभावित क्षेत्रमा जानको लागि यातायात असहजताका कारण प्रभावित क्षेत्रमा तत्काल पुग्न समस्या भएको तिम्सिनाले बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गत वर्ष कोरोना सङ्क्रमणको दर तीव्र भएका बेला दैलेखमा आइसीयू र भेन्टिलेटर जडान भयो । तीनवटा आइसीयू र दुईवटा भेन्टिलेटरका

काठमाडौं । ईस्लाम धर्मावलम्वीहरूको महान पर्व रमजान आज धुमधामसँग मनाउने तयारीमा जुटेका छन् । यो पर्वलाई ‘इद उल फित्तर’ भनिन्छ

एक महिनाअघि वैदेशिक रोजगारीका क्रममा खाडी मुलुक दुबई पुगेका झापा, कमल गाउँपालिकाका चार युवा अलपत्र परेका छन् । स्थानीय दलालमार्फत

काठमाडौँ । काठमाडौँ उपत्यकामा निषेधाज्ञा १५ दिन थप भएको छ । मंगलवार उपत्यकाका तीनवटै जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारीको बैठकले निषेधाज्ञा