पाकिस्तान–अमेरिका वार्ता असफल

३० जेष्ठ २०६९, मंगलवार १८:३० मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३० जेठ ।नेटो सैनिकका लागि खाद्यान्न तथा तेल आपूर्ति गर्ने विषयमा पाकिस्तानसँग जारी रहेको वार्ता सफल हुन नसकेपछि अमेरिकाले आफ्नो वार्ता टोली फिर्ता बोलाएको छ । अफगानिस्तानमा रहेको नेटो सैनिकका लागि आवश्यक खाद्यान्नको आपूर्ति गर्ने मार्ग खुलागर्ने सम्बन्धमा संयुक्त राज्य अमेरिकाले पाकिस्तानसँग वार्ता गरेको थियो । अफगानिस्तानमा शान्ति स्थापनाका लागि कार्यरत नेटो सैनिकलाई आवश्यक अधिकांश खाद्यान्न र तेल पाकिस्तान भएरमात्र अफगानिस्तान पु¥याउने गरिएको छ । सो मार्ग पाकिस्तानले बन्द गरिदिएपछि नेटो सैनिकको नेतृत्व गरिरहेको अमेरिकाले मार्ग खुलाउनका लागि वार्ताको पहल गरेको थियो ।  गएको नोभेम्बर महिनादेखि पाकिस्तानले सो आपूर्ति मार्ग बन्द गरेको थियो । त्यसयता सो सैनिक समूहका लागि आपूर्तिका लागि समस्या उत्पन्न हुँदै आएको अन्तराषर््िटय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

बंगलादेशमा एउटा विवाहको जन्तीमाथि चट्याङ पर्दा १७ जनाको मृत्यु भएको छ । घटनामा बेहुलासहित अन्य १४ जना घाइते भएका छन्

विश्वभरी कोरोनाभाइरसबाट सङ्क्रमितको साप्ताहिक सङ्ख्या बढ्दै गएको पाइएको छ । यही जुलाई १७ देखि २५ सम्मको सात दिनमा त्यसको अघिल्लो

बेइजिङ । कोरोना भाइरसको उद्गमस्थल चीनमा पछिल्लो समयमा नयाँ सङ्क्रमितहरु भेटिने क्रम बढेको बताइएको छ । चीनमा आइतबार कोरोना भाइरसका

सिड्नी । अष्ट्रेलियाको संघीय राजधानी सिड्नीमा संकटकाल घोषणा गरिएको छ । कोरोनाभाइरसको महामारी बढ्दै गएकाले त्यसलाई न्युनिकरण गर्नका लागि शुक्रबार