राष्ट्रपतिद्धारा अध्यादेशबाट बजेट ल्याउने नल्याउने विषयको छलफललाई तिब्रता

३० जेष्ठ २०६९, मंगलवार ११:४८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३० जेठ । अध्यादेश मार्फत सरकारले ल्याउन लागेको बजेटका विषयमा राष्ट्रपति डाक्टर रामबरण यादवले चासो ब्यक्त गर्नु भएको छ । उहाँले यस विषयमा आज विहान अर्थविद्धहरुसँग छलफल गर्नु भएको छ । सो अवसरमा राष्ट्रपतिले मुलुकमा बजेट ल्याउँदा र नल्याउँदाको असर, बजेट ल्याउने अवस्था लगायतका विषयमा चासो राख्नु भएको थियो । सरकारले अध्यादेशमार्फत बजेट ल्याउन तयारी गरेपछि काग्रेस र एमाले गठबन्धनले भने त्यसलाई रोक्न आग्रह गर्दै आएको छ । त्यसपछि राष्ट्रपतिले छलफल थाल्नु भएको हो । यसैवीच सरकारले ल्याउन लागेको बजेटका विषयमा अर्थमन्त्री बर्षमान पुन अनन्तसँग राष्ट्रपति यादवले जानकारी लिदै हुनुहुन्छ । अहिले केहीबेरमा हुने छलफलमा मन्त्री पुनसँग विपक्षीहरुले उठाएको माग अर्थविद्हरुसँगको छलफलका आधारमा राष्ट्रपतिले सुझाव दिने र जानकारी लिने राष्ट्रपति कार्यालयले जनाएको छ । यसअघि राष्ट्रपति यादवले संसद नभएको अवस्थामा सरकारले ल्याउने बजेट बारे परामर्श गर्नु भएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधवकुमार नेपाललगायतलाई पार्टीमा कुनै ठाउँ नभएको बताएका छन् । काठमाडौँ जिल्ला कमिटीको

काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरस सङ्क्रमणविरुद्धको खोप आगामी असोजमसान्तसम्म एक करोड ८३ लाख ८२ हजार ८५० मात्रा ल्याउने भएको छ

झापा । विर्तामोडको एउटा होटलमा २२० डोज भेरोसिल खोपसहित स्वास्थ्य शाखा विर्तामोडका फोकल पर्सन ओमबहादुर खड्कालाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव ईश्वर पोखरेलले माधवकुमार नेपाल पक्षलाई धेरै प्रतीक्षा गर्न उचित नहुने बताएका छन् । शुक्रबार पार्टी