विपक्षी दलहरुले अध्यादेश प्रमाणिकरण नगर्न राष्ट्रपतिको ध्यानआकर्षण गराउने, राष्ट्रपति पनि छलफलमा

३० जेष्ठ २०६९, मंगलवार १०:१७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३० जेठ । बजेटका लागि सरकारले ल्याउने अध्यादेश प्रमाणिकरण नगर्न विपक्षी दलहरुले आज राष्ट्रपतिको ध्यानआकर्षण गराउने भएका छन् । नेपाली काङ्ग्रेस र नेकपा एमाले लगायत विभिन्न दलको हिजो बसेको संयुक्त बैठकको निर्णय अनुसार आज अध्यादेश जारी नगर्न राष्ट्रपतिसमक्ष ज्ञापनपत्र दिन लागेका हुन् । सरकारले राष्ट्रपति समक्ष विभिन्न तीनवटा अध्यादेश जारी गर्न सिफारिस गरिसकेको छ । सरकार कामचलाउ भइसकेको सन्दर्भमा राष्ट्रिय सहमतिविना कुनै पनि अध्यादेशको सिफारिस गर्न नहुनेमा विपक्षी दलहरुको जोड रहेको छ । आज दिउँसो राष्ट्रपति निवासमा पुगेर ध्यानआकर्षण सहितको ज्ञापनपत्र बुझाइने राप्रपाका अध्यक्ष पशुपति समशेर जबराले जानकारी दिनुभयो । नेपाली काङ्ग्रेस र नेकपा एमाले सहितका विपक्षी दलहरुको बैठक आज पनि बस्ने छ । थप आन्दोलनका कार्यक्रम ल्याउने विषयमा छलफल गर्न साँझ ५ बजे बैठक बस्ने नेताहरुले बताएका छन् ।
यसैवीच संसद नभएको अवस्थामा सरकारले अध्यादेश मार्फत ल्याउने बजेटका विषयमा छलफल गर्न राष्ट्रपति डाक्टर रामबरण यादवले अर्थविद्हरुसँग छलफल गर्दैहुनुहुन्छ । अहिले बिहान छलफलका लागि एक दर्जन बढि अर्थविद्हरुलाई राष्ट्रपति कार्यालयमा बोलाइएको छ । विपक्षी दलहरुले अध्यादेश प्रमाणिकरण नगर्न गराएको ध्यानआकर्षण, सरकारले अध्यादेश बाट ल्याउन खाजेको बजेटका बीषयमा छलफल गर्ने र उचित निकासको बाटो खोज्ने बारेमा राष्ट्रपति यादवले सुझाव माग्ने उहाँको निजी सचिवालयले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार