चिनियाँ विमानले आज उडान गर्दै

१८ चैत्र २०७१, बुधबार ०९:५० मा प्रकाशित

काठमाण्डौ चैत्र १८ । सिचुआन एयरलाइन्सले आजबाट काठमाडौंका लागि पहिलो उडान गर्दै छ । सिचुआन एयरलाइन्सको जहाजले अहिले केहीबेर पछि त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा अवतरणन गर्ने भएको हो । सिचुआनले चीनको सिचुआन प्रान्तको राजधानी छेङदुलाई नेपालको राजधानी काठमाडौंसँग सीधा उडानमार्फत जोडने छ । सिचुआनको ‘एयरबस ए ३१९’ काठमाडौं उडानका क्रममा अहिले हिमालयन रुट प्रयोग गर्ने एयरलाइन्सको जहाज चीनको ल्हासा तथा स्वशासित क्षेत्र तिब्बत हुदै नेपाल आउन लागेको हो । सिचुवान चीन–नेपाल सीधा उडान गर्ने चौथो विमान सेवा कम्पनी हो । सिचुवानको जहाजले दैनिक एक उडान गर्ने गरी संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्रालयबाट उडान अनुमति पाएको छ । नेपालमा दैनिक उडान गर्ने यस एयरलाइन्सले छेङदु–काठमाडौंका लागि एकतर्फी भाडा करबाहेक १ हजार ७ सय युआन तोकेको छ । दुईतर्फी भाडा भने १ हजार ५ सय युआन निर्धारण गरिएको एयरलाइन्सले जानकारी दिएको छ । उडानका क्रममा एयरलाइन्समा यात्रारत यात्रुले विश्वको सर्वोच्च शिखर सगरमाथालाई समेत अवलोकन गर्नसक्ने बताएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले अविश्वास प्रस्तावबाट आफूलाई हटाएर देखाउन चुनौती दिएका छन् । उनले प्रतिनिधि सभा विघटन गर्ने

काठमाडौ । न्यायाधीशकी श्रीमती ब्राउन सुगरसहित पक्राउ परेकी छिन् । उच्च अदालत सुर्खेतका न्यायाधीश मदन पोखरेलको श्रीमती तुलसीपुर उपमहानगरपालिका–५ निवासी

चीनसँगको अन्तर्राष्ट्रिय व्यापारिक नाका सोमबारदेखि पुनःसञ्चालन हुने भएको छ । चीनमा वसन्त उत्सव समाप्त भएसँगै ल्होसारदेखि बन्द रहेको केरुङ नाका

काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) प्रचण्ड–माधव समूहका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले सर्वोच्च अदालतमा लिखित जवाफ पेश गरेका छन् ।