थारु आन्दोलनको क्रममा मारिएका थनेतको आज शवयात्रा

२६ जेष्ठ २०६९, शुक्रबार ०८:४६ मा प्रकाशित

नवलपरासी, २६ जेठ । जनजाति थारु आन्दोलनका क्रममा घाइते भइ मृत्यु भएका धनवहादुर थनेतको आज नवलपरासीको कावासोतीमा विशाल सव यात्रा निकालिने भएको छ । थनेतको शव काठमान्डौवाट नवलपरासी ल्याएपछि फलफुलचोक देखि मृतकको घर कुमारवर्ती ७ गोछाडासम्म सव यात्रा गरिने थारु कल्याणकारीका महामन्त्री मझिलाल थारु थनेतले जानकारी दिनुभयो । शव यात्रामा जनजाति महासंघका अध्यक्ष राजकुमार लेखी, थारु कल्याणकारीणी सभका अध्यक्ष चन्द्रकुमार चौधरी, थारु कल्याणकाररीणी सभका उपाध्यक्ष भजुमनराम थारु, थारु कल्याण्कारीणी सभका महामन्त्रि मझिलाल थारु थनेत, लोकतान्त्रीक समाजवादीका अध्यक्ष उपेन्द्र गच्छदारलगायतले सहभागीता जनाउदै छन् ।  गत वैसाख २७ गते कावासोतीमा प्रहरीसँग भएको झडपमा घाइते हुनु भएका थनेतको गत बुधवार मृत्यु भएको हो । सरकारले मृतकलाई सहिद घोषण गरेर  १० लाख रुपैँया राहत दिने निर्णय हिजो गरेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओली तेस्रो पटक प्रधानमन्त्री नियुक्त हुनुभएको छ । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले ओलीलाई नेपालको

काठमाडौं । ईस्लाम धर्मावलम्वीहरूको महान पर्व रमजान आज धुमधामसँग मनाउने तयारीमा जुटेका छन् । यो पर्वलाई ‘इद उल फित्तर’ भनिन्छ

काठमाडौं । उपप्रधानमन्त्री ईश्वर पोखरेलले कोरोनाविरुद्वको खोप र स्वास्थ्य सामग्री सहयोगका लागि अमेरिकी सरकारसँग आग्रह गर्नुभएको छ । कोभिड–१९ सङ्कट

काठमाडौं । गत २४ घण्टामा ८९६० जना कोरोना भाइरस संक्रमित थपिएका छन् । २०२४५ जनाको पीसीआर र एन्टीजेन परीक्षणमा ८९६०