पार्टी एकताकोलागी भन्दै माओवादी संस्थापन पक्षद्धारा विस्तारित बैठक स्थगित

२६ जेष्ठ २०६९, शुक्रबार ०८:४५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २७ जेठ । एकीकृत नेकपा माओवादीले पार्टी एकताकोलागी पहत गर्ने भन्दै आगामि असार १५ गतकोकालागी बोलाएको पार्टीको विस्तारित बैठक स्थगित गरेको छ ।
आज विहान उपाध्यक्ष नारायणकाजी श्रेष्ठ प्रकासको निवासमा बसेको संस्थापनपक्षको स्थायी समितिको बैठले विस्तारित बैठक स्थगित गरेको हो । बैठकले पार्टी एकतकालागी हदैसम्मको लचक भएर छलफल गर्ने निर्णय समेत गरेको छ ।
बैद्य पक्षले पार्टी संस्थापन पक्ष सैद्धान्तिक आधारबाट विचलित भएकोले नयाँ पार्टी गठनको तयारीकोलागी भन्दै असार १ गतेकोलागी राष्ट्रिय भेला बोलाएपछि संस्थापन पक्षले पनि असार १५ गतेकोलागी  विस्तारित बैठक बोलाएको थियो ।
दुबै पक्षको भेला आब्हानपछि केही मध्यमार्गी नेताहरुले पार्टी एकताको प्रयासलाई तिब्र पारेका थिए । प्रयास स्वरुप अध्यक्ष प्रचण्ड नेतृत्व त्यग गर्न पनि तयार भएका छन् । पछिल्लो समयमा बैद्य पक्षसँग भएको बार्ता सकारात्मक दिशामा अगाडि बढेकोले सहमतिको बातावरण निर्माण गर्न विस्तारित बैठक स्थगित गरिएको बताईएको छ ।
यसैवीच पार्टी भित्रको विवाद तथा समसामयिक राजनीतिक अवस्थाको बारेमा एकीकृत माओवादीको संस्थापन पक्षले ताम्सालिङ र नेवा राज्य समितिका केन्द्रीय सदस्यहरुसँग छलफल गरेको छ । पार्टी कार्यालय कोटेश्वर पेरिसडाँडामा भएको छलफलमा संविधानसभाको नयाँ निर्वाचनको घोषणा, सरकार विरुद्वको मोर्चाबन्दीमा लागेका दलहरुको माग तथा पार्टीभित्रको विवाद समाधानको उपायको बारेमा कुराकानी भएको  बुझिएको छ । बरिष्ठ उपाध्यक्ष मोहन बैद्य समूहले नयाँ पार्टी गठनको तयारी गरेको चर्चा चलेसँगै संस्थापन पक्षले आन्तरिक छलफललाई तीब्र पारेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा नेपालमा थप २,५६८ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

काठमाडौं- सरकारले दार्चुलाका जयसिंह धामी तुइनबाट महाकाली तर्ने क्रममा भारतीय सीमा सुरक्षाबलका जवानले तुइन काटेको भनिएको घटनाबारे छानबिन गर्न पाँच

नेकपा (एमाले) को आज बसेको स्थायी कमिटी बैठकले आगामी भदौ २७ र २८ गते काठमाडौँमा पार्टीको विधान महाधिवेशन आयोजना गर्ने

काठमाडौँ । पछिल्ला केही वर्षयता मनसुनजन्यसहित विपद्का घटना बढ्दो छ । एक दशकको तथ्याङ्क हेर्दा विसं २०७२ सम्म विपद्का दुई