काङ्ग्रेसका असन्तुष्ट नेताहरु विरोधसभामा जाने

२६ जेष्ठ २०६९, शुक्रबार ०८:४३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २६ जेठ । आदिबासी, जनजाति समुदायबाट पार्टीमा प्रतिनिधित्व गर्ने नेताहरुको मागको बारेमा केन्द्रीय समितिको बैठकमा छलफल गर्ने सभापतिको प्रतिबद्वतापछि नेपाली काङ्ग्रेसका आदिवासी, जनजाति नेताहरु पनि आज हुने विरोधसभामा सहभागि हुने भएका छन् । पार्टी सभापति सुशील कोइराला निवास महाराजगन्जमा बिहान भएको भेटमा आदिवासी, जनजाति नेताहरुले पहिचानसहितको सङ्घीयताको आफूहरुको माग सम्बोधन नगरी पार्टी एकतर्फी रुपमा अघि बढेकोभन्दै असन्तिुष्टि जनाएका थिए । जवाफमा सभापति कोइरालाले पार्टीको आगामी केन्द्रीय समितिको बैठकमा संघीयताको बारेमा छलफल गर्ने र माग सम्बोधनको लागि पहल गर्ने प्रतिबद्वता जनाएपछि असन्तुष्ट नेताहरु आजको विरोधसभामा सहभागी हुन सहमत भएको काङ्ग्रेस नेता अर्जुनरसिंह केसीले जानकारी दिनुभयो । भेटमा सभापति कोइरालाले संघीयताको विषयमा पार्टीमा छलफल गर्ने र उचित निकास दिने बताउनु भएको थियो । काङ्ग्रेसका आदिवासी तथा जनजाति नेताहरुले संघीयताको विषमा पार्टी नेतृत्व गम्भीर नभएकोभन्दै आजको विरोध कार्यक्रम बहिष्कार गर्ने तयारी गरेपछि सभापति कोइरालाले असन्तुष्ट नेताहरुसँग छलफल गर्नु भएको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौ । प्यूठानमा भएको जिप दुर्घटनामा परी ज्यान गुमाउनेको संख्या पाँच पुगेको छ। जिल्ला प्रशासन कार्यालय गुल्मीका कर्मचारी सवार लु

काठमाडौँ । सरकारले ११ देशमा राजदूत नियुक्तिको तयार गरेको छ । लामो समयदेखि राजदूत पद रिक्त रहेका ५ देश र

काठमाडौं । राष्ट्रिय जनमोर्चाले एमाले नेतृत्वको गण्डकी प्रदेश सरकारलाई दिएको समर्थन फिर्ता लिने निर्णय गरेको छ । जनमोर्चाका अध्यक्षले अध्यक्ष

सुदुरपश्चिम । सुदूरपश्चिम प्रदेशमा नयाँ वर्ष आरम्भसँगै मनाइने ‘बिसु’ पर्वको रौनक बढेको छ । यो पर्व मनाउने तयारीस्वरूप प्रत्येक घरपरिवारमा