काङ्ग्रेस, एमाले लगायत २७ दलको विरोध सभा आज

२६ जेष्ठ २०६९, शुक्रबार ०८:४१ मा प्रकाशित


काठमाडौ, २६ जेठ । सरकारले एकलौटी ढङ्गले गरेको संविधानसभाको चुनाव घोषणाविरुद्ध काङ्ग्रेस, एमाले लगायतका २७ दलले आज राजधानी काठमाडौंमा विरोधसभा गर्दैछन् । प्रधानमन्त्री डा बाबुराम भट्टराई नेतृत्वको सरकारले संविधानसभाको नयाँ चुनाव घोषणा गरेपछि सरकार विरुद्ध आन्दोलनमा उत्रिएका नेपाली काङ्ग्रेस,नेकपा एमाले लगायतका दलहरुले राजधानीको खुल्लामञ्चमा दिउँसो १ बजे शक्ति प्रदर्शन तथा आमसभा गर्न लागेका हुन् । सभालाई काङ्ग्रेस, एमाले लगायत दलका शीर्ष नेताहरुले सम्बोधन गर्ने कार्यक्रम छ । आमसभाअघि राजधानीका विभिन्न ठाउँबाट र्याली निकालिने भएको छ । काङ्ग्रेस नेतृत्वमा सुन्धारा, एमाले नेतृत्वमा भृकुटीमण्डप, चुरेभावरले पुतलीसडक न्यूप्लाजा, नेकपा मालेले गौशाला, जनता दलले लैनचौर तथा अन्य साना दलहरूले भद्रकालीबाट एकसाथ ¥याली निकाल्ने तयारी भएको नेकपा एमालेका केन्द्रीय सदस्य कृष्णगोपाल श्रेष्ठले जानकारी दिनुभयो । संविधानसभा विघटन भएपछि नयाँ निर्वाचनमा जाने सरकारको निर्णयको विरोधमा सरकार बाहिर रहेका दलहरुको गठबन्धनले आज विरोधसभा गर्न लागेको हो । सरकारले असंवैधानिक रुपमा संविधानसभाको नयाँ निर्बाचन घोषणा गरेकोभन्दै सरकारविरुद्वको मोर्चावन्दीमा लागेका दलहरुले आजबाट संवैधानिक र राजनीतिक रुपमा लडाइ सुरु हुने बताएका छन् । राष्ट्रिय सहमतिको लागि प्रधानमन्त्रीले पद् छोड्नुपर्ने शर्त उनीहरुले राखेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार