धुलिखेल घोषणा पत्र जारी गर्दै राष्ट्रिय मिडिया सम्मेलनको सम्पन्न

२५ जेष्ठ २०६९, बिहीबार १७:४६ मा प्रकाशित

काभ्रे, २५ जेठ । धुलिखेल घोषण पत्र जारी गर्दै राष्ट्रिय मिडिया सम्मेलनको समापन काभ्रेको सदरमुकाम धुलिखेलमा आज सकिएको छ । सम्मेलनमा प्रेस स्वतन्त्रता, राष्ट्रिय विज्ञापन नीति जारी गर्ने, श्रमजीवीपत्रकार ऐन कार्यान्वयन गरिनु पर्ने, स्वयत्त प्रेस रजिष्टार नियुक्ती लगायतका विषयमा ब्यापक छलफल भएको बताइएको छ । त्यस्तै महिला पत्रकारहरुको सुरक्षा र सम्पादन कक्षमा समावेशीता, स्थानीय स्तरमा सञ्चालित सञ्चार माध्यमको विकेन्द्रीकरण, सञ्चार क्षेत्रमा लगानीकर्ताको मूल्य मान्यता र आचारसंहिताका बारेपनि छलफल भएको सञ्चारिका समूहका अध्यक्ष निर्मला शार्माले जानकारी दिनुभयो । सम्मेलनले नेपाल प्रेस काउन्सिलको पुनर्संसचाना गरी ब्यवसायीक पत्रकारीतालाई जोड दिने, विद्युती र छापा माध्यमको अभिलेख राख्न सरकारसँग माग गरेको छ । प्रेस काउन्सिल नेपाल, सुचना विभाग, नेपाल पत्रकार महासंघ र न्यूनतम पारिश्रमिक निर्धारण समितिले संयुक्त रुपमा आयोजना गरेको कार्यक्रममा विज्ञसहित अनुभवी पत्रकारहरुले पत्रकार आचारसंहिता र श्रमजीवी पत्रकार ऐनका बारे कार्यपत्र पेश गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

वालिङ । स्याङ्जामा एक वर्षको अवधिमा चार सय ६१ सम्बन्ध विच्छेदका मुद्दा दर्ता भएका छन् । स्याङ्जा जिल्ला अदालतमा आर्थिक

म्याग्दी । म्याग्दी र यस वरपरका क्षेत्रमा नौमती बाजा बजाएर असारे भाकामा बाउसे र रोपाहारले दोहोरी गाउँदै धान रोपाइँ गर्ने

काठमाडौँ । देशभर मनसुनी वायुको प्रभाव छ । जसका कारण देशभर हल्कादेखि भारी बर्षाको सम्भावना रहेको मौसमविदले बताएका छन् जल तथा

तुलसीपुर । कक्षामा वरिपरि नातिनातिना उमेरका सहपाठी छन् । उनीहरुकै बीचमा पाका व्यक्ति पनि ध्यान दिएर पढिरहेका हुन्छन् । कपाल