धुलिखेल घोषणा पत्र जारी गर्दै राष्ट्रिय मिडिया सम्मेलनको सम्पन्न

२५ जेष्ठ २०६९, बिहीबार १७:४६ मा प्रकाशित

काभ्रे, २५ जेठ । धुलिखेल घोषण पत्र जारी गर्दै राष्ट्रिय मिडिया सम्मेलनको समापन काभ्रेको सदरमुकाम धुलिखेलमा आज सकिएको छ । सम्मेलनमा प्रेस स्वतन्त्रता, राष्ट्रिय विज्ञापन नीति जारी गर्ने, श्रमजीवीपत्रकार ऐन कार्यान्वयन गरिनु पर्ने, स्वयत्त प्रेस रजिष्टार नियुक्ती लगायतका विषयमा ब्यापक छलफल भएको बताइएको छ । त्यस्तै महिला पत्रकारहरुको सुरक्षा र सम्पादन कक्षमा समावेशीता, स्थानीय स्तरमा सञ्चालित सञ्चार माध्यमको विकेन्द्रीकरण, सञ्चार क्षेत्रमा लगानीकर्ताको मूल्य मान्यता र आचारसंहिताका बारेपनि छलफल भएको सञ्चारिका समूहका अध्यक्ष निर्मला शार्माले जानकारी दिनुभयो । सम्मेलनले नेपाल प्रेस काउन्सिलको पुनर्संसचाना गरी ब्यवसायीक पत्रकारीतालाई जोड दिने, विद्युती र छापा माध्यमको अभिलेख राख्न सरकारसँग माग गरेको छ । प्रेस काउन्सिल नेपाल, सुचना विभाग, नेपाल पत्रकार महासंघ र न्यूनतम पारिश्रमिक निर्धारण समितिले संयुक्त रुपमा आयोजना गरेको कार्यक्रममा विज्ञसहित अनुभवी पत्रकारहरुले पत्रकार आचारसंहिता र श्रमजीवी पत्रकार ऐनका बारे कार्यपत्र पेश गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गत वर्ष कोरोना सङ्क्रमणको दर तीव्र भएका बेला दैलेखमा आइसीयू र भेन्टिलेटर जडान भयो । तीनवटा आइसीयू र दुईवटा भेन्टिलेटरका

काठमाडौं । ईस्लाम धर्मावलम्वीहरूको महान पर्व रमजान आज धुमधामसँग मनाउने तयारीमा जुटेका छन् । यो पर्वलाई ‘इद उल फित्तर’ भनिन्छ

एक महिनाअघि वैदेशिक रोजगारीका क्रममा खाडी मुलुक दुबई पुगेका झापा, कमल गाउँपालिकाका चार युवा अलपत्र परेका छन् । स्थानीय दलालमार्फत

काठमाडौँ । काठमाडौँ उपत्यकामा निषेधाज्ञा १५ दिन थप भएको छ । मंगलवार उपत्यकाका तीनवटै जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारीको बैठकले निषेधाज्ञा