नेपाल प्रहरीको एफएम रेडियो संचालन

२५ जेष्ठ २०६९, बिहीबार १७:४६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २५ जेठ । नेपाल प्रहरीले आजदेखि एफएम रेडियोको परीक्षण प्रसारण शुरु गरेको छ । महानगरीय ट्राफिक प्रहरी महाशाखाका अनुसार एफएम रेडियोमार्फत सडक र सवारी, ट्राफिक व्यवस्थापन, जनचेतना, सडक दुर्घटना न्यूनीकरणलगायतका सम्पूर्ण जानकारी गराउन एफएम सञ्चालनमा ल्याएपछि सवारी धनी, चालकलगायत अन्य प्रयोगकर्तालाई सुविधा पुग्ने विश्वास लिएको छ । महाशाखाद्वारा एफएम रेडियोसम्बन्धी जानकारी दिन आज राजधानीमा गरेको पत्रकार सम्मेलनमा महाशाखाका प्रमुख प्रहरी नायब महानिरीक्षक गणेशराज राईले मेट्रो ट्राफिक एफएम ९५ दशमलव ६ मेघाहर्जमा एफएम सुन्न सकिने बताउनुभयो । हाल परीक्षण प्रसारणमा रहेको यो एफएम असार १ गतेदेखि नियमित प्रसारण हुने पनि जानकारी उहाँले दिनुभयो । अहिले भने बिहान ९ बजेदेखि ११, दिउँसो १ बजेदेखि २ र बेलुका ३ बजेदेखि ६ बजेसम्म एफएम प्रसारण भइरहने छ ।
यसैबीच महानगरीय ट्राफिक प्रहरी महाशाखाले बैंकमार्फत् राजस्व सङ्कलन गर्ने भएको छ । ३ वटा नीजि बैंक नविल बैंक, ग्लोबल बैंक र सिटिजन्स बैंक इन्टरनेशनलमा बैंकमार्फत् राजस्व उठाउन महाशाखालाई स्वीकृति दिएको  थियो ।     महाशाखा प्रमुख राईका अनुसार सवारी ऐन उल्लङ्घन गरेका चालकले ट्राफिक प्रहरीबाट पाएको रसिद लिएर महाशाखाले तोकेका बैंकमा रकम दाखिल गर्नुपर्नेछ र बैंकको अर्धकट्टीसहित महाशाखामा आएपछि उसलाई सवारी चालक अनुमति पत्र अथवा अन्य कागजपत्र दिइनेछ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

एप्पल र सामसुङ इलेक्ट्रोनिक्सले ट्याब्लेट कम्प्युटरको बजारमा क्रमशः पहिलो र दोस्रो स्थान ओगट्न सफल भएका छन् । २१ औं काउन्टरपोइन्ट

काठमाडौं । जल तथा मौसम विज्ञान विभागले दूरसञ्चार सेवाप्रदायकसँग सहकार्य गरेर बाढीको पूर्वसूचना सर्वसाधारणको मोबाइलमा पठाउन थालेको छ । बाढी पूर्वानुमान

विश्वकै अग्रणी सूचना प्रविधि कम्पनी एप्पलले तार विना चार्ज गर्न मिल्ने आइप्याड चाडै नै बजारमा ल्याउने जनाएको छ । अहिले

काठमाडौँ । अमेरिकी अन्तरिक्ष निकाय नासाले यो दशकको अन्त्यसम्ममा शुक्रग्रहबारे जान्न दुईवटा अन्तरिक्ष मिसन सञ्चालन गर्ने जनाएको छ। सँगैको पृथ्वी