तत्काल सत्ता छोड्न राष्ट्रपति असादलाई अमेरिकी विदेश मन्त्रीको आग्रह

२५ जेष्ठ २०६९, बिहीबार १५:३८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २५ जेठ । सिरियामा जारी हिंसाका क्रममा पछिल्लो पटक बुधबार हिजो कम्तीमा पनि एकसय जनाको आम हत्या भएको छ । सिरियाली सेनाको कारबाहीबाट ती सर्वसाधारण मारिएको सामाचार आज मानवअधिकारवादीहरुले सार्वजनिक गरेका छन् । विपक्षी दलहरुले पनि त्यो हत्या सरकारले गरेको पुष्टि गरेका छन् । हामा सहरमा गरिएको हत्यामा मारिएका एक सयजनामध्ये २० जना बालबालिका र २० महिला रहेका छन् । हत्यालाई आमहत्याका रुपमा लिएका छन् ।
यसैबीच आमहत्याको घटनापछि अमेरिकी विदेश मन्त्री हिलारी क्लिन्टनले सिरियाली राष्ट्रपति बसार अल असादलाई तत्कालै सत्ता छोड्न आग्रह गर्नुभएको छ ।  सत्तामा बसेर नागरिक हत्याको अनुमति यो संसारमा कसैले पनि नपाएको भन्दै सिरियामा मानव हत्याका घटनाले सीमा नाघेकोले राष्ट्रपति असादले तत्कालै सत्ताबाट हट्नुपर्ने उहाँले बताउनुभयो । सिरियामा चौध महिनादेखि जारी रहेको हत्या हिंसामध्ये यो सबैभन्दा ठूलो आमहत्या हुने बताएका छन् । सन् २०११ को मार्च महिनामा राष्ट्रपति असादको राजीनामा मागगरी सुरु भएको यस जनआन्दोलनपछि १३ हजार ४०० भन्दा बढी व्यक्तिले ज्यान गुमाएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

बेइजिङ । कोरोना भाइरसको उद्गमस्थल चीनमा पछिल्लो समयमा नयाँ सङ्क्रमितहरु भेटिने क्रम बढेको बताइएको छ । चीनमा आइतबार कोरोना भाइरसका

सिड्नी । अष्ट्रेलियाको संघीय राजधानी सिड्नीमा संकटकाल घोषणा गरिएको छ । कोरोनाभाइरसको महामारी बढ्दै गएकाले त्यसलाई न्युनिकरण गर्नका लागि शुक्रबार

भारतको मुम्बईमा बाढीले घर भत्काउँदा कम्तीमा २५ जनाको मृत्यु भएको छ । अत्यधिक बर्षाका कारण आएको ठूलो बाढी मुम्बईका बस्तीहरुमा

न्यूयोर्क । विश्वमा कोरोना भाइरसको संक्रमण फेरि बढ्न थालेको छ । संक्रमण उच्च विन्दुमा पुगेर नियन्त्रणमा आएका भारत, बेलायत, अमेरिका