तत्काल सत्ता छोड्न राष्ट्रपति असादलाई अमेरिकी विदेश मन्त्रीको आग्रह

२५ जेष्ठ २०६९, बिहीबार १५:३८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २५ जेठ । सिरियामा जारी हिंसाका क्रममा पछिल्लो पटक बुधबार हिजो कम्तीमा पनि एकसय जनाको आम हत्या भएको छ । सिरियाली सेनाको कारबाहीबाट ती सर्वसाधारण मारिएको सामाचार आज मानवअधिकारवादीहरुले सार्वजनिक गरेका छन् । विपक्षी दलहरुले पनि त्यो हत्या सरकारले गरेको पुष्टि गरेका छन् । हामा सहरमा गरिएको हत्यामा मारिएका एक सयजनामध्ये २० जना बालबालिका र २० महिला रहेका छन् । हत्यालाई आमहत्याका रुपमा लिएका छन् ।
यसैबीच आमहत्याको घटनापछि अमेरिकी विदेश मन्त्री हिलारी क्लिन्टनले सिरियाली राष्ट्रपति बसार अल असादलाई तत्कालै सत्ता छोड्न आग्रह गर्नुभएको छ ।  सत्तामा बसेर नागरिक हत्याको अनुमति यो संसारमा कसैले पनि नपाएको भन्दै सिरियामा मानव हत्याका घटनाले सीमा नाघेकोले राष्ट्रपति असादले तत्कालै सत्ताबाट हट्नुपर्ने उहाँले बताउनुभयो । सिरियामा चौध महिनादेखि जारी रहेको हत्या हिंसामध्ये यो सबैभन्दा ठूलो आमहत्या हुने बताएका छन् । सन् २०११ को मार्च महिनामा राष्ट्रपति असादको राजीनामा मागगरी सुरु भएको यस जनआन्दोलनपछि १३ हजार ४०० भन्दा बढी व्यक्तिले ज्यान गुमाएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नयाँ दिल्ली । कोरोना महामारीको नयाँ प्रकारले आक्रान्त बनेको भारतमा पछिल्लो केही दिनयता भने संक्रमितको संख्यामा केही कमी आएको छ

जेनेभा । विश्व स्वास्थ्य संगठन (डब्लुएचओ) का प्रमुख एवं महानिर्देशक टेड्रस अधानोम गेब्रेयससले कोभिड–१९ सङ्क्रमणको दर बढ्दै जाँदा र धेरै

छिमेकी मुलुक भारतमा कोरोना संक्रमणको गतिले आज पनि नयाँ रेकर्ड कायम गरेको छ । भारतमा पछिल्लो २४ घण्टामा ४ लाख

इजरायलको एक धार्मिक समारोहमा भागदौड मच्चिंदा ३८ जनाको मृत्यु भएको छ । इजरायली अधिकारीहरुका अनुसार इजरायलको पुर्व पश्चिम क्षेत्र माउण्ट