विश्वकप क्रिकेट : अष्ट्रेलिया र न्युजिल्याण्ड विजयी

२५ फाल्गुन २०७१, सोमबार २२:०५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २५ फाल्गुन । विश्वकप क्रिकेट अन्तर्गत हिजो भएको खेलमा अष्ट्रेलिया र न्युजिल्याण्ड क्वार्टरफाइनलमा पुगेका छन् ।

आइतवार भएको पहिलो खेलमा न्युजिल्याण्डले अफ्गानिस्तनलाई ६ विकेटले हराएको छ ।न्युजिल्याण्डको नेपियरमा भएको खेलमा अफ्गानिस्तानले दिएको १ सय ८७ रनको सामान्य लक्ष्य न्युजिल्याण्डले ३७ औं ओभरमा ४ विकेट गुमाएर पुरा गर्‍यो ।

न्युजिल्याण्डको लागि मार्टीन गुप्टीलले ५७ रन तथा ब्रेण्डन म्याक्कुलमले ४२ रनको योगदान दिए ।यसअघि पहिले व्याटिङ गरेको अफ्गानिस्तानले ४८ औं ओभरमा अलआउट हुनुपुर्व १ सय ८६ रन जोडेको थियो ।अफ्गानिस्तानको लागि नजिबुल्लाह जद्रानले ५६ रन तथा शमिउल्लाह शेन्वारीले ५४ रनको योगदान दिए ।बलीङतर्फ न्युजिल्याण्डका ड्यानियल भिटोरीले ४ तथा ट्रेन्ट बोउल्टले ३ विकेट लिए ।

त्यसैगरी आइतवार भएको अर्को खेलमा श्रीलंकामाथि ६४ रनको जित हासिल गर्दै अष्ट्रेलिया पनि समूह ए बाट एक खेल खेल्न बाँकी छँदै क्वार्टरफाइनलमा पुगेको छ ।सिड्नीमा भएको खेलमा तीन सय ७७ रनको कठिन चुनौती पछ्याएको श्रीलंका तीन सय १२ रनमा समेटिएको थियो ।

कुमार सांगाकाराले एक सय चार तथा तिलकरत्ने दिलशानले ६२ रन बनाएको इनिङ्गमा दिनेश चाँदिमालले रिटायर्ड हर्ट हुनुपूर्व २४ बलमा ५२ रन बनाए ।जेम्स फल्कनरले ३ विकेट लिए । यसअघि पहिले ब्याटिङ्ग गरेको अष्ट्रेलियाले ९ विकेट गुमाएर तीन सय ७६ रन बनायो । ग्लेन म्याक्सवेलले ५३ बलमा एक सय दुई रन जोडे ।यसैगरी स्टेभेन स्मिथले ७२, माइकल क्लार्कले ६८ तथा शेन वाट्सनले ६७ रन बनाए ।

विश्वकपको दोस्रो इनिङ्गमा तीन सय रन बनाएर पनि पराजय बेहोर्ने श्रीलंका दोस्रो टिम बनेको छ ।अघिल्लो दिनमात्रै जिम्बाबेले तीन सय २६ रन बनाउँदा पनि आयरल्याण्डसंग पाँच रनको हार बेहोरेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

म्यूनिख । च्याम्पियन लिगको साविक विजेता वायर्न म्यूनिखले सानदार जीत हासिल गरेको छ । आज बिहान सम्पन्न च्याम्पियन लिग अन्तिम

रोम । क्रिष्टियानो रोनाल्डोको उत्कृष्ट प्रदर्शनले युभेन्टस विजयी हुँदा क्रोटोनी स्तब्ध बन्न पुगेको छ । इटालियन सिरिए अन्तर्गत आज बिहान

इटालियन सिरिएको मिलान डर्बीमा इन्टरमिलानले एसीमिलानमाथि सानदार जीत निकालेको छ । गएराती सम्पन्न शीर्ष दुई टोलीबीच भएको रोमाञ्चक प्रतिस्पर्धात्मक खेलमा

मड्रिड । स्पेनिस ला लिगामा शीर्ष स्थानको एथ्लेटिको मड्रिड स्तब्ध भएको छ । गएराति भएको खेलमा एथ्लेटिको लेभान्टेसँग २-० गोलले